Super liga Srbije

Partizan brojao do četiri u Kragujevcu i nastavio dominaciju

• Izvor: ATV
  • 25.10.2023. 16:13

Fudbaleri Partizana savladali su Radnički u Kragujevcu rezultatom 4:0 u odloženom meču četvrtog kola Super lige Srbije.

Crno-beli su nastavili sa dominacijom i upisali nova tri boda.

Igra izabranika Igora Duljaja nije bila toliko blistava u prvih 45 minuta. Ipak, jedan propust odbrane Radničkog iskoristio je Aldo Kalulu i u 34. minutu donio je prednost Partizanu, što je bio i rezultat prvog dijela.

Na startu drugog poluvremena trener Kragujevčana načinio je dve izmene. Umjesto Sahlija i Ristića na teren su ušli Vidović i Vidosavljević.

Poslije sedam minuta igre u nastavku povrijedio se strijelac pogotka za goste Kalulu, a umjesto njega na teren je ušao Severina.

Najbolju šansu za Radničiki u prvih sat vremena igre propustio je napadač Činedu. Adžić je uputio dobar centaršut, visoki Činedu šutirao glavom, ali je lopta otišal pored gola.

Ubrzo se Duljaj odlučio na izmjenu. Umjesto Natha u igru je ušao napadač Nemanja Nikolić.

Upravo je on prelomio utakmicu u srcu Šumadije. Samo minut kasnije ostvario je svoj prvi kontakt sa loptom i odmah postigao pogodak. Centrirao je Menig, a Nikolić glavom zatresao mrežu Kragujevčana.

Novi pogodak za "crno-bijele" postigao je Saldanja devet minuta prije kraja utakmice. Najprije je Severina pogodio stativu, lopta se odbila do Brazilca čiji je prvi pokušaj odbranio golman Leković. ali je kod drugog bio nemoćan.

Poslije pogotka Saldanja je napustio teren, u igru je ušao Samed Baždar i odmah propustio veliku priliku da se upiše u strijelce. Mladi napadač Partizana bio je sam u petercu, šutirao glavom, ali pored gola.

Konačan rezultat utakmice postavio je odličn Nikolić svojim drugim pogotkom na utakmici na asistenciju još jednog rezerviste mladog Mateje Stjepanovića.

Tagovi:
  • 08:00 Еmisija: Agrar

Aktuelne priče iz svijeta domaće i regionalne poljoprivrede.

• 08:30 Еmisija: ATV jutro

Aktuelne teme, najnovije informacije i zanimljivosti iz zemlje i svijeta.

• 10:00 Serija: Istine i laži (12+)

Serija, koja je doživljela veliki regionalni uspjeh, i dalje je na samom vrhu gledanosti, u vama će sigurno izmamiti najiskrenija osećanja, a preprekama, dinamikom i napetim razvojem sudbina likova, 'kupiće vas' i postati vaša omiljena domaća serija.

• 10:30 Autošop magazin

Za ljubitelje automobilizma, auto tržišta i najnovijih informacija o vašem ljubimcu.

• 11:15 Teletrgovina