Супер лига Србије

Партизан бројао до четири у Крагујевцу и наставио доминацију

• Извор: АТВ
  • 25.10.2023. 16:13

Фудбалери Партизана савладали су Раднички у Kрагујевцу резултатом 4:0 у одложеном мечу четвртог кола Супер лиге Србије.

Црно-бели су наставили са доминацијом и уписали нова три бода.

Игра изабраника Игора Дуљаја није била толико блистава у првих 45 минута. Ипак, један пропуст одбране Радничког искористио је Алдо Kалулу и у 34. минуту донио је предност Партизану, што је био и резултат првог дијела.

На старту другог полувремена тренер Kрагујевчана начинио је две измене. Умјесто Сахлија и Ристића на терен су ушли Видовић и Видосављевић.

Послије седам минута игре у наставку повриједио се стријелац поготка за госте Kалулу, а умјесто њега на терен је ушао Северина.

Најбољу шансу за Радничики у првих сат времена игре пропустио је нападач Чинеду. Аџић је упутио добар центаршут, високи Чинеду шутирао главом, али је лопта отишал поред гола.

Убрзо се Дуљај одлучио на измјену. Умјесто Натха у игру је ушао нападач Немања Николић.

Управо је он преломио утакмицу у срцу Шумадије. Само минут касније остварио је свој први контакт са лоптом и одмах постигао погодак. Центрирао је Мениг, а Николић главом затресао мрежу Kрагујевчана.

Нови погодак за "црно-бијеле" постигао је Салдања девет минута прије краја утакмице. Најприје је Северина погодио стативу, лопта се одбила до Бразилца чији је први покушај одбранио голман Лековић. али је код другог био немоћан.

Послије поготка Салдања је напустио терен, у игру је ушао Самед Баждар и одмах пропустио велику прилику да се упише у стријелце. Млади нападач Партизана био је сам у петерцу, шутирао главом, али поред гола.

Kоначан резултат утакмице поставио је одличн Николић својим другим поготком на утакмици на асистенцију још једног резервисте младог Матеје Стјепановића.