Liga šampiona

Poraz na kraju Zvezdinog evropskog puta

• Izvor: Telegraf
  • 13.12.2023. 21:02

Fudbaleri Mančester sitija riješili su grupnu fazu takmičenja u Ligi šampiona bez ijednog poraza, pošto su na stadionu "Rajko Mitić" uspjeli da pred dobro popunjenim stadionom savladaju Crvenu zvezdu, iako u sastavu nije bilo nekih velikih zvijezda poput Еrlinga Halanda ili Kevina de Brujnea - 2:3 (0:1).

Zvezda je uzela samo jedan bod ove jeseni u Ligi šampiona i to onaj protiv Jang Bojsa na domaćem terenu, a večeras nije uspjela da iskoristi činjenicu da su Građani igrali u kombinovanom sastavu, mada su na kraju uspjeli da unesu potpunu dramu, jer su se dva puta vraćali sa dva gola minusa na jedan.

Krenuo je Siti od samog starta vrlo jako. Imao je kontrolu igre od prvog minuta i vidjelo se da su igrači kojima je Gvardiola dao povjerenje izašli na teren sa namjerom da se prikažu u najboljem mogućem svjetlu. To su uglavnom bili momci iz akademije, kao i neki od prvotimaca sa manjom minutažom.

I sva agresivnost koju su unijeli bila je nagrađena već u 19. minutu utakmice kada je Hamilton primio lijep pas svog saigrača Nunjesa, prošao po lijevoj strani terena, a onda uputio zaista lijep udarac iskosa, koji je prevario i pola odbrane Zvezde, ali i golmana Glazera.

Do kraja poluvremena je Nedeljković imao najbolju šansu za Zvezdu u 27. minutu utakmice, kada je sa 10 metara iskosa poslao loptu sa dosta rotacije, a ona je završila malo preko prečke.

Siti je pred kraj ovog dijela igre imao još dvije sasvim korektne šanse prije svega preko Filipsa, koji je uputio jak udarac sa preko 20 metara, ali je i taj udarac bio krajnje neprecizan.

Drugo poluvrijeme je pak donijelo dosta više ritma. Već na samom startu je Zvezda imala šanse preko Еndiaja, a potom i preko Kange, ali ih je zaustavio golman Ortega.

Kada već crveno-bijeli nisu iskoristili svoje šanse, jeste Mančester siti, koji je u 62. minutu duplirao prednost preko Boba, koji je nanizao nekoliko igrača Zvezde, a onda je po zemlji proslijedio loptu u dalji ugao mreže.

Ipak, nije tu bio kraj drami, jer su onda golovi na kraju riješili da se ređaju kao na traci. Prvo je Zvezda smanjila na 1:2 preko odličnog Hvanga. Korejac je primio loptu u kaznenom prostoru, potom je krenuo u stranu i poslao loptu ispod nogu golmana Ortege.

Onda je uslijedio jedan pomalo nespretan penal koji je načinila Zvezda u 85. minutu. Kao siguran realizator istakao se Filips, a Glazer nije uspio da pogodi stranu u koju će šutirati mladi fudbaler Građana.

Ali borila se Zvezda do kraja i na kraju i izborila da smanji na samo gol minusa u odnosu na Siti. Korner je u 91. minutu utakmice izveo Hvang, a Katai je sačekao loptu na pravom mjestu i dao crveno-bijelima nadu u nadoknadi da može do boda.

Međutim, nije bilo dovoljno vremena za novi pogodak, pa je Siti ipak uspio da odnese sva tri boda iz Beograda.

• 20:00 Еmisija: Bingo

Brojčana igra sa izvlačnjem brojeva, od 1 do 90 putem bubnja, u kojoj se unaprijed utvrđuje visina fonda dobitaka i njegova raspodjela.

• 20:30 Na ivici terena