Лига шампиона

Пораз на крају Звездиног европског пута

• Извор: Телеграф
  • 13.12.2023. 21:02

Фудбалери Манчестер ситија ријешили су групну фазу такмичења у Лиги шампиона без иједног пораза, пошто су на стадиону "Рајко Митић" успјели да пред добро попуњеним стадионом савладају Црвену звезду, иако у саставу није било неких великих звијезда попут Ерлинга Халанда или Кевина де Брујнеа - 2:3 (0:1).

Звезда је узела само један бод ове јесени у Лиги шампиона и то онај против Јанг Бојса на домаћем терену, а вечерас није успјела да искористи чињеницу да су Грађани играли у комбинованом саставу, мада су на крају успјели да унесу потпуну драму, јер су се два пута враћали са два гола минуса на један.

Кренуо је Сити од самог старта врло јако. Имао је контролу игре од првог минута и видјело се да су играчи којима је Гвардиола дао повјерење изашли на терен са намјером да се прикажу у најбољем могућем свјетлу. То су углавном били момци из академије, као и неки од првотимаца са мањом минутажом.

И сва агресивност коју су унијели била је награђена већ у 19. минуту утакмице када је Хамилтон примио лијеп пас свог саиграча Нуњеса, прошао по лијевој страни терена, а онда упутио заиста лијеп ударац искоса, који је преварио и пола одбране Звезде, али и голмана Глазера.

До краја полувремена је Недељковић имао најбољу шансу за Звезду у 27. минуту утакмице, када је са 10 метара искоса послао лопту са доста ротације, а она је завршила мало преко пречке.

Сити је пред крај овог дијела игре имао још двије сасвим коректне шансе прије свега преко Филипса, који је упутио јак ударац са преко 20 метара, али је и тај ударац био крајње непрецизан.

Друго полувријеме је пак донијело доста више ритма. Већ на самом старту је Звезда имала шансе преко Ендиаја, а потом и преко Канге, али их је зауставио голман Ортега.

Када већ црвено-бијели нису искористили своје шансе, јесте Манчестер сити, који је у 62. минуту дуплирао предност преко Боба, који је нанизао неколико играча Звезде, а онда је по земљи прослиједио лопту у даљи угао мреже.

Ипак, није ту био крај драми, јер су онда голови на крају ријешили да се ређају као на траци. Прво је Звезда смањила на 1:2 преко одличног Хванга. Корејац је примио лопту у казненом простору, потом је кренуо у страну и послао лопту испод ногу голмана Ортеге.

Онда је услиједио један помало неспретан пенал који је начинила Звезда у 85. минуту. Као сигуран реализатор истакао се Филипс, а Глазер није успио да погоди страну у коју ће шутирати млади фудбалер Грађана.

Али борила се Звезда до краја и на крају и изборила да смањи на само гол минуса у односу на Сити. Корнер је у 91. минуту утакмице извео Хванг, а Катаи је сачекао лопту на правом мјесту и дао црвено-бијелима наду у надокнади да може до бода.

Међутим, није било довољно времена за нови погодак, па је Сити ипак успио да однесе сва три бода из Београда.