Revanš susreti

PSŽ nokautirao Barsu za polufinale Lige šampiona, Borusija eliminisala Atletiko

• Izvor: sportklub
  • 16.04.2024. 23:11

U revanš susretu četvrtfinala Lige šampiona Pari Sen Žermen je kao gost savladao Barselonu 4:1 i plasirao se u polufinale elitnog takmičenja.

Prvo poluvrijeme donijelo je dosta akcije. Gosti su krenuli agresivnije, bukvalno pritisli protivnika na njegovu polovinu. Praktično, Barsa je prvi prelazak centra imala tek u 12. minutu. Ali je taj prelazak donio gol.

Sjajni Jamal odlično je prodro po desnoj strani, ubacio oštar centaršut i bukvalno pogodio Rafinju. O Brazilca je lopta završila u golu i Barselona je povela, a u ukupnom skoru stekla dva gola prednosti. Stanje šoka Parižana umalo da iskoristi koji minut kasnije Levandovski, ali je njegov šut odlično odbranio Donaruma.

Ipak, Pari Sen Žermen je nastavio da napada i Barkola je uspio da iznudi faul Arauha, koji je kao posljednji čovjek odbrane dobio crveni karton u 29. minutu. Gosti koriste situaciju sa igračem više i poslije sjajnog centaršuta Barkole Dembele je postigao gol u 39. minutu za 1:1. Rezultat kojim se otišlo na poluvreme.

Očekivano, Pari Sen Žermen krenuo je žestoko u drugom poluvremenu. I rezultat toga bila je fenomenalna prilika u 52. minutu. Odlično je Еmbape odložio loptu Fabijanu Ruizu, a ovaj neometen šutirao koji centimetar pored lijeve stative gola Ter Štegena.

Ali time je samo odložena golgota domaćina. U 54. minutu Vitinja je sjajnim golom sa ivice šesnaesterca donio preokret i vođstvo Parižana 2:1. Time je izjednačen ukupan rezultat. A samo šest minuta kasnije Kanselo je neoprezno startovao na Dembelea u šesnaestercu, Ištvan Kovač dosudio penal, koji je sigurno realizovao Kilijan Еmbape za vođstvo 3:1 i potpuni preokret u dvomeču.

Jasno da je poslije tog gola Barselona nešto morala da promijeni. I napala je i stvorila par dobrih situacija, od kojih se izdvaja sjajna šansa Roberta Levandovskog. Na kraju su svi krenuli napred, a to je otvorilo kontru u 89. minutu, koju je Kilijan Еmbape pretvorio u pogodak i kraj svih nada Barselone.

Pari Sen Žermen je u polufinalu, a za finale će se boriti protiv Borusije iz Dortmunda, koja je takođe preokrenula protiv Atletika iz Madrida.

Fudbaleri Borusije plasirali su se u polufinale Lige šampiona pošto su u revanš meču eliminisali Atletiko Madrid! Fantastičan meč prikazali su fudbaleri dva tima, ali na kraju zasluženo slave Nijemci.

Utakmica na Vestfalenu završena je rezultatom 4:2 (2:0).

Kako je u prvoj utakmici u Madridu bilo 2:1 za Atletiko, dalje ide tim iz Dortmunda.

Vodila je Borusija na poluvremenu sa 2:0, Atletiko je na početku drugog poluvremena uspio da izjednači na 2:2, a onda je ekipe Еdina Terzića za samo tri munuta postigla još dva gola i širom otvorila vrata polufinala.

Strijelci su bili Julijan Brant u 34, Jan Matsen u 39, Filkrug u 71. i Marcel Sabicer u 74. minutu za Borusiju, Mats Humels autogol u 49. i Anhel Korea u 65. minutu za Atletiko.

Do kraja meča Čolov tim nije imao snage za još jedan preokret, mogao je da primi još neki gol, ali je dobro branio Slovenac Jan Oblak. Na kraju zaslužena pobjeda žuto-crnih.