Реванш сусрети

ПСЖ нокаутирао Барсу за полуфинале Лиге шампиона, Борусија елиминисала Атлетико

• Извор: спортклуб
  • 16.04.2024. 23:11

У реванш сусрету четвртфинала Лиге шампиона Пари Сен Жермен је као гост савладао Барселону 4:1 и пласирао се у полуфинале елитног такмичења.

Прво полувријеме донијело је доста акције. Гости су кренули агресивније, буквално притисли противника на његову половину. Практично, Барса је први прелазак центра имала тек у 12. минуту. Али је тај прелазак донио гол.

Сјајни Јамал одлично је продро по десној страни, убацио оштар центаршут и буквално погодио Рафињу. О Бразилца је лопта завршила у голу и Барселона је повела, а у укупном скору стекла два гола предности. Стање шока Парижана умало да искористи који минут касније Левандовски, али је његов шут одлично одбранио Донарума.

Ипак, Пари Сен Жермен је наставио да напада и Баркола је успио да изнуди фаул Арауха, који је као посљедњи човјек одбране добио црвени картон у 29. минуту. Гости користе ситуацију са играчем више и послије сјајног центаршута Барколе Дембеле је постигао гол у 39. минуту за 1:1. Резултат којим се отишло на полувреме.

Очекивано, Пари Сен Жермен кренуо је жестоко у другом полувремену. И резултат тога била је феноменална прилика у 52. минуту. Одлично је Ембапе одложио лопту Фабијану Руизу, а овај неометен шутирао који центиметар поред лијеве стативе гола Тер Штегена.

Али тиме је само одложена голгота домаћина. У 54. минуту Витиња је сјајним голом са ивице шеснаестерца донио преокрет и вођство Парижана 2:1. Тиме је изједначен укупан резултат. А само шест минута касније Кансело је неопрезно стартовао на Дембелеа у шеснаестерцу, Иштван Ковач досудио пенал, који је сигурно реализовао Килијан Ембапе за вођство 3:1 и потпуни преокрет у двомечу.

Јасно да је послије тог гола Барселона нешто морала да промијени. И напала је и створила пар добрих ситуација, од којих се издваја сјајна шанса Роберта Левандовског. На крају су сви кренули напред, а то је отворило контру у 89. минуту, коју је Килијан Ембапе претворио у погодак и крај свих нада Барселоне.

Пари Сен Жермен је у полуфиналу, а за финале ће се борити против Борусије из Дортмунда, која је такође преокренула против Атлетика из Мадрида.

Фудбалери Борусије пласирали су се у полуфинале Лиге шампиона пошто су у реванш мечу елиминисали Атлетико Мадрид! Фантастичан меч приказали су фудбалери два тима, али на крају заслужено славе Нијемци.

Утакмица на Вестфалену завршена је резултатом 4:2 (2:0).

Како је у првој утакмици у Мадриду било 2:1 за Атлетико, даље иде тим из Дортмунда.

Водила је Борусија на полувремену са 2:0, Атлетико је на почетку другог полувремена успио да изједначи на 2:2, а онда је екипе Едина Терзића за само три мунута постигла још два гола и широм отворила врата полуфинала.

Стријелци су били Јулијан Брант у 34, Јан Матсен у 39, Филкруг у 71. и Марцел Сабицер у 74. минуту за Борусију, Матс Хумелс аутогол у 49. и Анхел Кореа у 65. минуту за Атлетико.

До краја меча Чолов тим није имао снаге за још један преокрет, могао је да прими још неки гол, али је добро бранио Словенац Јан Облак. На крају заслужена побједа жуто-црних.

• 19:50 Маркетинг