Olimpijada

Njemački fudbaleri se povukli sa terena zbog rasizma rivala, domaćini kažu da je sve bio nesporazum

• Izvor: Telegraf
  • 17.07.2021. 15:31

Olimpijska fudbalska reprezentacija Njemačke odigrala je prijateljki meč sa Hondurasom, ali ga nije završila, jer su se igrači "Pancera" povukli sa terena pet minuta pre kraja zbog rasističkih uvreda sa druge strane.

Pošto je meč igran bez prisustva publike, nije poznato ko je od rivala na rasnoj osnovi vrijeđao Nijemce, konkretno tamnoputog Džordana Torunarige, igrača Herte.

Utakmica se igrala po skraćenom vremenu, dva puta po pola sata, a rezultat je do momenta prekida bio neriješen, 1:1.

Honduras je vodio na poluvremenu, da bi Feliks Udokai poravnao u nastavku.

Nemačkji savez je o svemu što se desilo obavijestio javnost.

- Utakmica je završena pet minuta ranije, rezultatom 1:1. Fudbaleri Njemačke su napustili teren pošto je Džodan Torunariga vređan na rasnoj osnovi - glasi poruka na zvaničnom tviter nalogu Nemačkog fudbalskog Saveza.

Na sajtu honduraškog saveza piše da je incident ustvari bio "nesproazum".

Povodom prekida meča oglasio se i selektor Nijemaca Štefan Kunc.

- Ako nam vređaju igrača na rasnoj osnovi, igranje utakmice nije opcija - rekao je Kunc.

Njemačkoj je ovaj meč poslužio kao provera pred start olimpijskog turnira i meč sa Brazilom 22. jula.

Tagovi:
  • 20:00 Serija: Ljubavni zalogaji (12+)

' '''Domaći sitkom ’Ljubavni zalogaji’ u režiji Milorada Milinovića uzbudljiva je avantura dva prijatelja Džonija i Šukija koji na Dorćolu otvaraju restoran ’na crno’, a koji nosi isti naziv kao i ovaj simpatični sitkom.

• 20:30 Serija: Od jutra do sutra (12+)

' ''Od jutra do sutra' u režiji Mihajla Vukobratovića zapravo je adaptacija argentiske serije 'Uspješni Pelsovi', i prati život iza i ispred kamera omiljenog TV para, Srne i Marka.

• 21:00 Serija: Nasljednici (12+)

''Danska serija 'Nasljednici', otvara priču o porodici poznate i ekscentrične umjetnice, Veronike, koja nakon smrti svoju djecu stavlja na veliki ispit života. Gro, Frederik i Еmil očekuju pravednu podjelu imanja, no sve što je majka imala, ostavlja vanbračoj ćerci Signe.

• 22:00 Film