Olimpijada

Njemački fudbaleri se povukli sa terena zbog rasizma rivala, domaćini kažu da je sve bio nesporazum

• Извор: Телеграф
  • 17.07.2021. 15:31

Olimpijska fudbalska reprezentacija Njemačke odigrala je prijateljki meč sa Hondurasom, ali ga nije završila, jer su se igrači "Pancera" povukli sa terena pet minuta pre kraja zbog rasističkih uvreda sa druge strane.

Pošto je meč igran bez prisustva publike, nije poznato ko je od rivala na rasnoj osnovi vrijeđao Nijemce, konkretno tamnoputog Džordana Torunarige, igrača Herte.

Utakmica se igrala po skraćenom vremenu, dva puta po pola sata, a rezultat je do momenta prekida bio neriješen, 1:1.

Honduras je vodio na poluvremenu, da bi Feliks Udokai poravnao u nastavku.

Nemačkji savez je o svemu što se desilo obavijestio javnost.

- Utakmica je završena pet minuta ranije, rezultatom 1:1. Fudbaleri Njemačke su napustili teren pošto je Džodan Torunariga vređan na rasnoj osnovi - glasi poruka na zvaničnom tviter nalogu Nemačkog fudbalskog Saveza.

Na sajtu honduraškog saveza piše da je incident ustvari bio "nesproazum".

Povodom prekida meča oglasio se i selektor Nijemaca Štefan Kunc.

- Ako nam vređaju igrača na rasnoj osnovi, igranje utakmice nije opcija - rekao je Kunc.

Njemačkoj je ovaj meč poslužio kao provera pred start olimpijskog turnira i meč sa Brazilom 22. jula.

• 16:30 Вијести у 16:30

• 16:40 Серија: Љубавни залогаји(12+) (Р)

’Љубавни залогај’ узбудљива је авантура два пријатеља Џонија и Шукија који на Дорћолу отварају ресторан ’на црно’, а који носи исти назив као и нови симпатични ситком.

• 17:00 Серија: Насљедници (12+) (Р)

''''Данска серија 'Насљедници', отвара причу о породици познате и ексцентричне умјетнице, Веронике, која након смрти своју дјецу ставља на велики испит живота.

• 17:50 Емисија: На ивици терена (Р)

Наши 'златни момци' Андреј Кнежевић и Иван Драгичевић упознаће вас са искуствима играча, њиховим циљевима, жељама, и приближити вам живот великих српских спортиста који су се већ уписали у историју највећих европских клубова.

• 18:20 Емисија: Путуј, пробај, заволи са Лазаром (Р)

Емисија: Путуј, пробај, заволи са Лазаром (Р)

• 18:55 Маркетинг