Vaterpolo

Japan namučio Delfine na startu Svjetskog prvenstva

• Izvor: ATV
  • 05.02.2024. 15:29

Vaterpolo reprezentacija Srbije uspjela je da savlada Japan na startu Svjetskog prvenstva u Dohi rezultatom 17:10. Mučili su se Delfini, ali su odličnom igrom u trećoj dionici stigli do velike prednosti i na kraju i trijumfa.

Japanci su nas šokirali sa tri rana gola u prva četiri minuta i dosta dugo su vodili na ovom meču.

Međutim, Srbija je brzo reagovala sa dva pogotka Ubovića, a potom je Lukić na isteku četvrtine čak donio i prednost Srbiji.

Djelovalo je na početku druge dionice da krstarimo ka trijumfu, jer smo brzo pogocima Jakšića došli do prednosti od tri gola, ali su se Japanci gotovo ekspresno vratili u meč i bili su na gol minusa tokom čitavog toka ovog perioda.

Prelomni momenti odigrali su se u trećem periodu. Tada su proradili srpski golgeteri, Jakšić, Ranđelović, kao i dugo čekani Strahinja Rašović, pa su Delfini došli i do +5.

Samim tim, posljednja dionica bila je samo formalnost. Japanci nisu imali nikakve šanse, niti su prijetili da se približe.

Reprezentaciji Srbije sada slijedi meč sa Crnom Gorom, koji je na programu u srijedu od 15.30 časova.