Tenis

Cicipas u finalu Monte Karla, poslao kući i Sinera

• Izvor: B92
  • 13.04.2024. 16:40

Grčki teniser Stefanos Cicipas plasirao se u finale Monte Karla, pobjedom nad Janikom Sinerom rezultatom 6:4, 3:6, 6:4.

Dvostruki šampion Monte Karla uspio je da nanese tek drugi poraz u sezoni drugom igraču planete, koji je bio blizu trijumfa.

Imao je Janik brejk prednosti u odlučujućem setu. Trebalo je da stigne i do duplog brejka, da je sudija Oreli Tort uočila očigledan aut prilikom drugog servisa Stefanosa na brejk lopti.

Počeli su potom i bolovi u nozi kod Sinera, nije pomogao ni ljekar, što je Cicipas iskoristio i u finišu odlučujućeg seta stigao do preokreta, a potom i pobjede.

Sin Dejana Stankovića u bolnici: Oglasio se legendarni fudbaler i trener

Na početku meča bilo je jasno da Cicipasove partije iz prethodne nedjelje nisu samo puka slučajnost.

Еliminisao je ozbiljna imena poput Zvereva i Hačanova, a ovaj turnir je osvajao u dva navrata, tako da Sineru nije bilo nimalo prijatno.

Odmah je Cicipas imao brejk loptu, koju nije iskoristio, pošto je Italijan ubacio servis kada je bilo najpotrebnije.

To mu nije pošlo za rukom u trećem gemu, koji je okončao duplom greškom, što je značio i brejk za Grka.

Cicipas je lagano držao svoj servis, niti jednom se nije igralo na razliku, a u nekoliko navrata je prijetio i na protivnikovom servisu.

Budio se Janik polako, ali sigurno, međutim, nedovoljno, pa je Stefanos poslije 44 minuta igre poveo na ovom susretu, 6:4.

Kao da je Cicipas početkom drugog seta odstupio od igre koja mu je donijela vođstvo, što je Siner iskoristio ranim brejkom.

Imao je Janik u šestom gemu novu šansu da slomi u potpunosti Grka, međutim, ovaj se izvukao i umalo mu naudio u narednom gemu.

Cicipas će najviše žaliti za šansama u devetom gemu, u kojem je Siner servirao za izjednačenje u setovima.

Imao je čak pet brejk šansi, ali je Siner kod svake imao pravo rješenje, da bi poslije 56 minuta iskoristio drugu set loptu i tako obezbijedio odlučujući set.

Pronađeno tijelo nestalog pripadnika OS BIH Drage Tanaskovića

Siner je treći set krenuo kao i drugi, ranim brejkom, koji je mogao da duplira i u petom gemu, kada ga je sudija Oreli Tort oštetila.

Na jednoj od brejk lopti, sudija je napravila previd – nije vidjela očigledan aut poslije drugog servisa Cicipasa, koji je nešto kasnije ovaj poklon iskoristio i nastavio u stopu da prati rivala.

Siner je poslije sedmog gema morao da traži medicinski tajm-aut zbog bola u desnoj nozi, da bi potom morao da se suočava sa više brejk lopti. Petu je Cicipas iskoristio i tako se vratio u meč.

Siner se jedva kretao u finišu trećeg seta, Cicipas je dodatno povisio ritam i u 10. gemu napravio ključni brejk vrijedan finala.