Savladao Amerikanca

Ovo se ne viđa često: Đere napravio brejk bez da je udario lopticu!

• Izvor: ATV
  • 06.07.2023. 12:05

Laslo Đere je u dramatičnom meču koji je trajao skoro četiri sata savladao Amerikanca Maksima Kresija 6:7, 7:6, 7:6, 7:6 i plasirao se u drugo kolo gdje ga čeka još jedan američki teniser,Ben Šelton.

Ovaj meč je trajao po zvaničnom satu tri sata i 41 minut, ali je zapravo sve trajalo mnogo, mnogo duže. Meč je počeo na jednom od terena koji nemaju krov, a onda je prebačen na teren broj jedan i tu je završen, a naravno između svega toga desila se velika pauza. Ništa od toga nije poremetilo Đerea i on je poslije ogromne borbe izborio drugo kolo.

Novinarku iznenadio Đokovićev potez pred sam meč

U prvom setu je Đere loše počeo i brzo izgubio servis, ali je uspio odmah da povrati brejk. Otišli smo na kraju u prvi taj-brejk na meču u kome je Amerikanac bio dominantan i bio je bolji sa 7:5. Djelovalo je da je sve gotovo kada je Đere izgubio prvi gem drugog seta, ali se vratio, izborio novi taj-brejk i sada on sa 7:3 izjednačio na 1:1 u setovima.

Proglasio sebe favoritom na Vimbldonu, pa ispao od 528. na svijetu

Treći set je prošao bez brejka, a kada je bilo najbitnije Đere je izdržao i savladao je svog rivala u taj-brejku 10:8. Četvrti set je takođe prošao bez brejka i opet se ušlo u taj-brejk i dramu. Imao je u ovom setu Kresi set loptu, vodio je veći dio taj-brejka, ali ga je na kraju momak iz Sente slomio i otišao dalje.

Jedna od zanimljivosti na ovom meču je viđana kada je Đere došao do brejka bez da je udario lopticu.