NBA veče

Jokić pobijedio Bogdanovića u "srpskom derbiju"

• 29.10.2019. 07:51

Košarkaši Denver Nagetsa savladali su Sakramento Kingse 101:94 poslije dramatične završnice srpskog derbija u Kaliforniji.

U meču punom preokreta, koji ste mogli da pratite i na ATV-u, gosti su iskoristili očajnu treću četvrtinu domaćina (30:17) kada su izgradili prednost koju su dobrom odbranom odbranili u poslednjem minutu.

Srpski košarkaši odigrali su važnu ulogu u konačnom rezultatu, iako su imali dosta oscilacija tokom utakmice.

Najefikasniji u Denveru bio je Džamal Marej sa 18 poena. Nikola Jokić je utakmicu završio sa 9 poena uz 13 skokova, po dvije asistencije i ukradene lopte i jednom blokadom, ali uz slab šut iz igre 4/15.

Za Kingse, Nemanja Bjelica je imao učinak od 12 poena, šest skokova i tri asistencije, a Bogdan Bogdanović po šest poena i asistencija i pet skokova, ali je i on imao slabo šutersko veče i pogodio dvije od 12 lopti.

Kingsi su bez pobjede na četiri duela, Denver ima učinak 3-0.