ABA liga

Debakl Zvezde u Podgorici, Budućnost deklasirala crveno-bijele

• Izvor: Kurir
  • 05.02.2024. 19:25

Košarkaši Crvene zvezde razbijeni su od Budućnosti u derbi meču 19. kola ABA lige - 84:62.

Neobjašnjivo - riječ koja najbolje govori šta smo vidjeli od Zvezde ove večeri u Podgorici. Posebno, u drugom i posljednjem kvartalu.

Nakon izjednačene prve četvrtine. Budućnost je sjajnom serijom početkom druge dionice stigla do "+13" - 31:18. Tu prednost je održavala do poluvremena i otišla na odmor sa dvocifrenom prednošću.

Zvezda je dobro ušla u nastavak, prepolovila prednost domaćina, ali je Jogi Ferel brzo vratio dvocifrenu prednost domaćina.

Potom je utakmica bila na kratko prekinuta jer su navijači Budućnosti gađali Adama Hangu.

Na kraju treće dionice bilo je "+8" za Budućnost 59:51. U posljednjoj četvrtini Zvezda je serijom promašaja propustila priliku da uđe u neizvjesnu završnicu, pa je domaćin trojkama Mekgija prelomio meč i u finišu potpuno ponizio favorizovanog rivala.

Razlika je samo raspla, pa je u jednom momentu došla i do čak 24 poena... Na kraju - 22.