АБА лига

Дебакл Звезде у Подгорици, Будућност декласирала црвено-бијеле

• Извор: Курир
  • 05.02.2024. 19:25

Кошаркаши Црвене звезде разбијени су од Будућности у дерби мечу 19. кола АБА лиге - 84:62.

Необјашњиво - ријеч која најбоље говори шта смо видјели од Звезде ове вечери у Подгорици. Посебно, у другом и посљедњем кварталу.

Након изједначене прве четвртине. Будућност је сјајном серијом почетком друге дионице стигла до "+13" - 31:18. Ту предност је одржавала до полувремена и отишла на одмор са двоцифреном предношћу.

Звезда је добро ушла у наставак, преполовила предност домаћина, али је Јоги Ферел брзо вратио двоцифрену предност домаћина.

Потом је утакмица била на кратко прекинута јер су навијачи Будућности гађали Адама Хангу.

На крају треће дионице било је "+8" за Будућност 59:51. У посљедњој четвртини Звезда је серијом промашаја пропустила прилику да уђе у неизвјесну завршницу, па је домаћин тројкама Мекгија преломио меч и у финишу потпуно понизио фаворизованог ривала.

Разлика је само распла, па је у једном моменту дошла и до чак 24 поена... На крају - 22.