FIBA Liga šampiona

Igokea poražena od Tortone

• Izvor: ATV
  • 15.11.2023. 22:39

Košarkaši Igokee poraženi su od Tortone rezultatom 91:84 u trećem kolu grupe H FIBA Lige šampiona.

Igokea je tako zabilježila i treći poraz u evropskom takmičenju.

Prvu osjetniju prednost domaći su stekli već u drugoj četvrtini. Tada su najviše imali 15 poena viška, da bi na poluvremenu bilo plus devet za predstavnika Italije.

Prognoza do kraja novembra: Pogoršanje u petak

U jednom trenutku treće četvrtine Tortona je imala i 21 poen viška.

Ipak, Igosi se nisu predavali a glavni okidač povratka u meč desio se pred kraj treće dionice kada je trener Vladimir Jovanović isključen nakon dvije tehničke greške.

Igokea je završnici prišla i na samo tri poena zaostatka, ali snage za potpuni preokret nisu imali.

Tortonu je do pobjede predvodio Leon Radošević sa 19 poena. Na drugoj strani Nikola Marić je imao 16.