ABA liga

Treća vezana pobjeda: Igokea savladala Cedevita Olimpiju

• Izvor: ATV
  • 22.10.2023. 18:58

Košarkaši Igokee savladali su u 4. kolu ABA lige ekipu Cedevita Olimpije rezultatom 83:72.

Prva dionica je donijela dosta ujednačenu igru, a ekipu su se smjenjivale u vođstvu, da bi se na prvu pauzu otišlo sa +4 za goste.

Slično se nastavilo i u drugoj četvrtini. Gosti su u jednom trenutku imali i plus 9. Nakon toga košarkaši Igokee preuzimaju inicijativu te se potpuno vraćaju u meč, a na veliku pauzu čak idu sa plus 2.

Domaći su otpor Cedevita Olimpije konačno slomili u trećoj četvrtini koja im je pripala rezultatom 21:12. Domaći tim nije dozvolio iznenađenje u posljednjoj dionici igre te su na kraju slavili sa 11 poena razlike.

Najefikasniji u redovima Igokee bio je Nikola Tanasković sa 15 poena, dok su po 12 postigli Еdin Atić, Dragan Milosavljević i Marko Jeremić. Kod Ljubljančana su najefikasniji bili Kobs sa 16 i Jaka Blažič sa 15 poena.

Bila je ovo treća vezana pobjeda za Aleksandrovčane u regionalnom košarkaškom takmičenju.

• 10:00 Serija: Istine i laži (12+)

Serija, koja je doživljela veliki regionalni uspjeh, i dalje je na samom vrhu gledanosti, u vama će sigurno izmamiti najiskrenija osećanja, a preprekama, dinamikom i napetim razvojem sudbina likova, 'kupiće vas' i postati vaša omiljena domaća serija.

• 10:30 Autošop magazin

Za ljubitelje automobilizma, auto tržišta i najnovijih informacija o vašem ljubimcu.

• 11:15 Teletrgovina