"Pojačani" Partizan nastavio niz i ostao u trci za drugo mjesto

• 05.03.2017. 18:50

Košarkaši Partizana ubedljivo savladali Krku u 25. kolu ABA lige i ostali u igri za osvajanje drugog mjesta pred plej-of.

Crno-bijeli su još uvijek značajno oslabljeni, ali su večeras nastupili u kompletnijem sastavu u odnosu na Kup Radivoja Koraća i mečeve koji su usljedili poslije toga, u protekle dvije nedjelje.

Trener Aleksandar Džikić vratio se na klupu Partizana, a u sastavu su ovoga puta bili i oporavljeni Ratkovica, Koprivica, Marinković i Jovanović.

Uz njihovu pomoć, crno-bijeli su večeras pred svojim navijačima, njih oko 3.200, savladali Krku rezultatom 94:80.

Ovo je Partizanu 19. pobjeda u 25 odigranih mečeva u ABA ligi ove sezone, a do nje je došao boljom igrom u drugom poluvremenu.

Tokom prvih 20 minuta, Krka je uglavnom bila u vođstvu, koje je maksimalno iznosilo 30:21 početkom druge četvrtine. Gosti su bili odlično šuterski raspoloženi, ali ipak, u finišu drugog kvartala, Partizan je poenima Birčevića konačno prešao u vođstvo - 42:40, da bi zatim pogotkom Ratkovice stigao do 46:44 na kraju prvog poluvremena.

U nastavku, potpuno drugačija slika. Već sredinom treće četvrtine Partizan je uspio da stekne dvocifrenu prednost (60:49), koju je do kraja i uvećao i samo se postavljalo pitanje kojom će razlikom dobiti ovaj meč.

Pot sa 16 i Vrabac sa 14 poena bili su najefikasniji u ekipi Partizana, a goste su predvodili Dimec sa 19 i Luković sa 17 poena.

Meč je obilježila i spektakularna trojka Rebeca na kraju treće četvrtine, sa preko polovine terena!