Španci preko Francuza do finala EP

• 27.01.2018. 09:47

Rukometna reprezentacija Švedske savladala je nakon produžetka selekciju Danske sa 35:34 u polufinalu Evropskog prvenstva. Protivnik u finalu biće im selekcija Španije, pošto je u Zagrebu sa 27:23 savladala selekciju Francuske.

Veoma uzbudljiv meč odigrali su Šveđani i Danci, a pobjednik je bio poznat tek nakon produžetka.

Švedska je sa dva gola prednosti bila bolja u prvom, Danska sa dva gola u drugom poluvremenu, da bi Šveđani u produžetku uspjeli da se "odlijepe" na dva gola prednosti, što protivnici nisu uspjeli da nadoknade.

Zahrison je postigao osam pogodaka za pobjedničku ekipu, dok su po sedam dodali Ekberg i Godfrison.

U redovima Danske zapaženi su bili Hansen sa 12 i Šmid sa 11 golova.

Španci su odigrali fantastičan meč, vodili su protiv favorizovanih "trikolora" tokom čitavog susreta i na kraju sasvim zasluženo izborili plasman u finale.

"Furija" je prvo poluvrijeme riješila u svoju korist rezultatom 15:9, što Francuzi u nastavku nisu mogli da nadoknade, uprkos mnogo boljoj igri.

Sole sa sedam golova i Entrerios sa šest bili su najbolji u redovima pobjednika, dok je u redovima Francuske Soraindo postigao šest pogodaka.

Finale i meč za treće mjesto Evropskog prvenstva igra se u zagrebačkoj areni u nedjelju 28. januara.