Tokio

Dončić bez finala OI: Francuska protiv SAD-a za zlato

• Извор: Телеграф
  • 05.08.2021. 15:29

Košarkaši Francuske savladali su reprezentaciju Slovenije sa 90:89, te su na taj način uspjeli da se plasiraju u finale Olimpijskih igara u Tokiju, gdje će im protivnik biti reprezentacija SAD-a.

Francuska se mučila u prve dvije četvrtine, Slovenija je imala konstantno vođstvo, međutim, sve se slomilo početkom treće četvrtine, kada su "Trikolori" uspjeli da se vrate u meč i prelome ga u svoju korist.

De Kolo i Furnije su odigrali sjajnu treću četvrtinu, dok su imali pomoć u odbrani od Rudija Gobera koji je bio nepremostiva prepreka za sve igrače Slovenije koji su se našli ispod koša Francuske.

Luki Dončiću je ovo prvi poraz sa reprezentacijom Slovenije u dosadašnjoj karijeri, pošto je prije ove utakmce bio na skoru od 17 pobjeda, bez ijednog poraza.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je De Kolo sa 25 poena, dok je Furnije dao dva poena manje. Kod Slovenije je najistaknutiji bio Majk Tobi sa 25 poena, a Luka Dončić je dodao čak 17 asistencija.