Vimbldon

Federer savladao Gaskea

• 01.07.2021. 21:23

Šesti nosilac na turniru Rodžer Federer savladao je Rišara Gaskea rezultatom 3:0 (7:6, 6:1, 6:4).

Neizvijesno je bilo samo tokom prvog seta koji je trajao skoro sat vremena.

Griješio je Federer čiji je veliki dei bekhenda završavao na mreži. Zapravo, stekao se utisak da bi Gaske taj set uzeo da nije bilo dobrog servisa Švajcarca.

Nijedan teniser nije uspio da oduzme servis protivniku, što je rezultovalo odlaskom u taj-brejk. Od njega se tok čitavog meča menja.

Silovito je odigrao Federer u njemu dozvolivši protivniku samo jedan poen.

Potom je došao drugi set gdje je Švajcarac stigao do 5:0 za manje od 20 minuta.

Međutim, Francuz nije dozvolio da izgubi set sa nulom kao što nikada i nije protiv Federera, Njegov napor je bio dovoljan samo za kratko produženje seta koji je završen za 27 minuta.

Posljednji set se igrao pro forme. Tvrdo je otpočeo bez prilika za brejk sve do petog gema koji ne koristi Federer. Nešto uspješniji je bio dva gema kasnije kada stiče krucijalnu prednost za privođenja meča kraju.

Mogao je to da učini i ranije s obzirom na to da je na servis Gaskea pri rezultatu 5:3 imao meč loptu koju nije uspio da iskoristi.

Ipak, meč je riješen već u narednom. Gaske je na 30:15 izgubio poen nakon čega je tražio čelendž koji nije urodio plodom, te je Francuz ostao bez prava na provjeru.

Pokušao je da ga traži i za naredni, odlučujući poen, ali mu je saopšteno da ih više nema.

Što se tiče Federera, njega u narednom meču očekuje Britanac Kameron Nori.