Fudbal

Fejnord deklasirao Elfsborg, Rijeka u šokantnoj završnici ispustila pobjedu

• Извор: Агенције
  • 19.08.2021. 22:23

Ekipa Fejenorda deklasirala je švedski Elfsborg u prvom meču plej-ofa za ulazak u grupnu fazu Konferencijske lige rezultatom 5:0, dok je hrvatska Rijeka nesretno u 94. minutu ostala bez velike pobjede protiv PAOK-a u Grčkoj.

Elfsborg je prošlog četvrtka slavio na Grbavici protiv Veleža rezultatom 4:1 i tako osigurao prolazak u posljednju fazu kvalifikacija za grupnu fazu, ali tu se nisu dobro proveli i već u prvom meču ubjedljivo su poraženi od favorizovanog Fejenorda.

Već nakon prvih 45 minuta rezultat je na semaforu glasio 3:0. Pogađali su Sinisterra dva puta i jednom Jahanbakš, da bi preostala dva gola za nizozemski tim postigli Linsen i Sinistera koji je kompletirao het-trik.

Treba reći i to da je sudija Poson pokazao i dva crvena kartona i to gostujućem igraču Holstu u 61. minutu te Bijlou u 80. minutu.

Hrvatska Rijeka je do 94. minuta golom Lepinjice imala vođstvo protiv PAOK-a i činilo se da će ostvariti veliki trijumf pred revanš na svom stadionu, ali Galesić je u posljednjem minutu susreta nesretno postigao autogol i postavio konačnih 1:1.

U ostalim mečevima Kopenhagen je bio bolji od Sivaspora u Turskoj sa 2:1, Ren je na svom terenu bio bolji od Rozenborga sa 2:0, dok je Jablonec sa 5:1 pobijedio Žilinu. Susret Anderlehta i Vitesea završen je bez pobjednika (3:3).

• 08:00 Емисија: Аграр

Актуелне приче из свијета домаће и регионалне пољопривреде.

• 08:30 Емисија: АТВ јутро

Актуелне теме, најновије информације и занимљивости из земље и свијета.

• 10:00 Аутошоп магазин

За љубитеље аутомобилизма, ауто тржишта и најновијих информација о вашем љубимцу.

• 10:30 Ловачки савети (Р)

ТВ серијал "Ловачки савети" се бави саветима за ловце и оне који би то да постану.

• 11:30 Емисија: Аграр (Р)

• 11:55 Вијести