Bundesliga

Filip Kostić nokautirao Bajern

• Извор: Новости.рс
  • 03.10.2021. 19:40

Filip Kostić je ostavio fantastičan utisak u meču 7. kola Bundeslige u kome je sa Ajntrahtom gostovao minhenskom Bajernu.

Utakmica je završena senzacionalnom pobjedom tima iz Frankfurta, 1:2, a upravo je srpski reprezentativac bio junak, najprije je asistirao za poravnanje rezultata, a potom svojim udarcem donio trijumf ekipi za koju nastupa.

Favorit sa "Alijanc arene" je, očekivano, prvi zatresao mrežu rivala. Igrao se 29. minut kada je Robert Levandovski proigrao Leona Goreckog, a ovaj doneo prednost Bajernu.

Međutim, svega tri minuta kasnije, Kostić je savršeno izveo korner sa lijeve strane, pronašavši u velikoj gužvi u šesnaestercu Martina Hinteregera, a Austrijanac je glavom matirao Manuela Nojera.

Bajern je u nastavku meča dominirao, ali i doživio šok: igrao se 83. minut kada je Đibril Sou odložio loptu u lijevu stranu za srpskog reprezentativca, a Srbin se sa lijeve ivice kaznenog prostora odlučio na šut i majstorski, niskim a preciznim udarcem, savladao Nojera.

Poraz nije omeo Bajern u ostanku na prvom mjestu tabele, sa 16 bodova, jednim više od učinaka koje su ostvarili Borusija Dortmund i Frajburg.

Ajntraht je poslije ove senzacije i prve prvenstvene pobjede u sezoni 2021/2022 uspio da se probije na 13. mjesto, sa osam bodova.

• 22:00 Филм