Prijavio ih sudija

Arsenal pod istragom nakon velike pobjede u 98. minutu, prijavio ih sudija

• Извор: Кликс
  • 06.03.2023. 15:02

Fudbalska asocijacija (FA) pokrenula je istragu protiv Arsenala zbog nedozvoljenog načina slavlja nakon dramatične pobjede nad Bornmutom u subotu.

Lider Arsenal bori se za toliko željenu titulu prvaka, a pobjeda u subotu protiv Bornmut donijela je taj cilj za korak bliže jer je stigla nakon velikog preokreta i 0:2.

Sudija Chris Kavanagh produžio je utakmicu za šest minuta, a onda je Reis Nelson pogodio u 98. minuti za 3:2 i veliku pobjedu. Nakon gola, nastala je ludnica na terenu Emiratesa.

Gol je izazvao euforične scene, a igrači, navijači i osoblje trčali su po terenu nakon pogotka. Sudija Kavanagh prijavio je Arsenal FA-u, nakon čega je pokrenuta istraga protiv lidera.

Zakoni fudbalskog takmičenja u Engleskoj kažu da se igrači i članovi stručnog štaba moraju ponašati na odgovoran način te ostati unutar svojih granica osim u posebnim okolnostima (npr. fizioterapeut koji ulazi u teren za igru uz dopuštenje arbitra).

Arsenal bi nakon svega mogao dobiti finansijsku kaznu, uz eventualne suspenzije za aktere nepropisnog slavlja.