Evropa liga

Atalanta davala golove i Lajpcigu i sebi, na kraju - neriješeno

• 07.04.2022. 22:48

U okviru četvrtfinala Evropa lige Lajpcig je odigrao neriješeno sa Atalantom (1:1).

Atalanta je može se reći i gubitnik ovog meča, ne samo zbog toga što su postizale golove i protivniku i sebi, nego i zbog toga što su apsolutno dominirali nad Lajpcigom.

Prednost su stigli u 17. minutu preko Muriela. Čak 20 puta šutali su prema golu Lajpciga, međutim, nisu imali sreće. Sa druge strane, pažljivom igrom domaćin je došao do važnog gola i to uz dosta sreće.

U 58. minutu dosuđen je penal za Lajpcig, a sa bijele tačke nije bio siguran Silva. Na njegovu sreću, a žalost Atalante, poslije centaršuta Zapakosta je loptu zakucao u svoju mrežu.

Pregledajući statistiku, Atalanta je imala 66 opasnih napada, dok je Lajpcig imao 30 manje. Kontrolu lopte su imali igrači Lajpciga, od dodavanja do čuvanja lopte, kao da su bili spremni da izgube, ali ne i previše.

Sljedeći meč se igra u Bergamu, što je na ovaj rezultat velika prednost Atalanti.

(Foto: Tanjug-AP/Mićael Sohn)