Duizburg

Golman u Njemačkoj šokirao rivale - zabio sa svoje polovine

• Извор: Кликс
  • 21.08.2022. 18:14

Fudbaleri Duizburga pobijedili su u gostima u petom kolu njemačke 3. lige ekipu Mepena rezultatom 3:0, a utakmicu je obilježio gostujući golman Vinsent Miler.

Duizburg je bio bolji rival od početka utakmice pa su deset minuta prije odlaska na odmor došli u vođstvo autogolom Fedla.

Golman Miler je na scenu stupio u 65. minutu. U prvi mah činilo se kako će to biti uobičajeno ispucavanje golmana sa svoje polovine terena, ali je onda uslijedio nesporazum defanzivca i golmana domaćih.

Oštra lopta je na kraju odskočila i prevarila golmana pa je Miler mogao početi sa slavljem sa svojim saigračima.

Šokirani domaćini su tri minuta kasnije primili još jedan pogodak, ovaj put iz penala nakon što je siguran bio Stopelkamp.

Inače, Duizburg se nalazi na petom mjestu njemačke 3. lige, dok je Mepen na 10. poziciji.