Лига шампиона

Храбра Звезда пала у Лајпцигу

• 25.10.2023. 23:04

Фудбалери Црвене звезде поражени су у трећем колу Лиге шампиона од екипе Лајпцига резултатом 3:1 (1:0).

Звезда се доста добро држала у првом полувремену.

Прву прилику на сусрету имали су управо Београђани.

Играо се трећи минут, када Иванић упошљава Хванга, који са око 25 метара сјајно шутира, али лопта иде поред гола противника.

А онда казна.

У 12. минуту, Раом шутира, лопта пролази кроз ноге Глазеру. Домаћи тим води 1:0.

Међутим, гости се нису предавали. Олајинка у 28. минуту краде лопту домаћину, излази пред гол противника, противнички дефанзивац га руши, главни арбитар показује на бијелу тачку. Али, након провјере вара, мијења одлуку.

До краја првог дијела, није било прилика вриједних помена.

У наставку су виђена још три поготка.

Најљепши тренутак на сусрету виђен је у 59. минуту. Млади Симонс сјајно шутира са више од 25 метара и матира Глазера за 2:0.

Црвено-бијели су након тога кренули на све или ништа. Притисак је уродио плодом у 70. минуту. Драговић шутира, лопта се одбија до Стаменића који смањује предност домаћина (2:1).

Ипак, Звезда није имала снаге да стигне до бода.

Тачку на овај сусрет ставио је Дани Олмо у 84. минуту.

На крају Лајпциг-Звезда 3:1.