Liga šampiona

Hrabra Zvezda pala u Lajpcigu

• Izvor: ATV
  • 25.10.2023. 23:04

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su u trećem kolu Lige šampiona od ekipe Lajpciga rezultatom 3:1 (1:0).

Zvezda se dosta dobro držala u prvom poluvremenu.

Prvu priliku na susretu imali su upravo Beograđani.

Igrao se treći minut, kada Ivanić upošljava Hvanga, koji sa oko 25 metara sjajno šutira, ali lopta ide pored gola protivnika.

A onda kazna.

U 12. minutu, Raom šutira, lopta prolazi kroz noge Glazeru. Domaći tim vodi 1:0.

Međutim, gosti se nisu predavali. Olajinka u 28. minutu krade loptu domaćinu, izlazi pred gol protivnika, protivnički defanzivac ga ruši, glavni arbitar pokazuje na bijelu tačku. Ali, nakon provjere vara, mijenja odluku.

Do kraja prvog dijela, nije bilo prilika vrijednih pomena.

U nastavku su viđena još tri pogotka.

Najljepši trenutak na susretu viđen je u 59. minutu. Mladi Simons sjajno šutira sa više od 25 metara i matira Glazera za 2:0.

Crveno-bijeli su nakon toga krenuli na sve ili ništa. Pritisak je urodio plodom u 70. minutu. Dragović šutira, lopta se odbija do Stamenića koji smanjuje prednost domaćina (2:1).

Ipak, Zvezda nije imala snage da stigne do boda.

Tačku na ovaj susret stavio je Dani Olmo u 84. minutu.

Na kraju Lajpcig-Zvezda 3:1.