Čeka se meč Milana

Inter "guši" Milan: Okrenuli rezultat i zauzeli lidersku poziciju

• 06.05.2022. 22:31

Inter se zalijepio uz Milan na vrhu tabele i ne daju im da dišu jer su i danas sa 4:2 savladali Empoli i preuzeli lidersku poziciju na tabeli.

Piamonti je već u petom minutu pogodio sa 0:1, a na radost navijača Milana u 28. minutu pogađa i Aslani za Empoli i rezultat od 0:2.

Meč je bio napet, a pritisak Intera urodio je nervozom u novama igrača Empolija, pa njihov igrač Romanjoli u 40. minutu postiže autogol i smanjuje rezultat na 1:2.

Osjetio Inzagi da je Empoli u panici, zbog čega Inter kreće i još jači napad i samo pet minuta poslije Martinez postiže pogodak za izjednačenje. To je ujedno bio i kraj dobre igre Empolija.

Osiljeni Martinez u 64. minutu preokreće rezultat na 3:2, a posljednji ekser u kovčeg Empolija zakucava Sančez u 94. minutu meča.

Što se tiče Empolija, njima je potpuno svejedno. Oni su na 14. poziciji, ne mogu nazadovati u zonu ispadanja, a sva evropska takmičenja su im isuviše daleko.

Inter je preuzeo vodeću poziciju i nada se kiksu Milana koji svoj meč igra sutra. Inter će do kraja odigrati sa Kaljarijem i za kraj Sampdorijom. Milan sutra igra sa Veronom i do kraja im ostaje neugodna Atalanta koja može i riješiti pitanje osvajača Serije A, dok Sasuolo ne bi trebao biti problem.

(Foto: Tanjug-AP/Antonio Calanni)