Liga šampiona

Inter pokazao zube Liverpulu, nedovoljno za prolaz

• 08.03.2022. 23:02

Fudbaleri Liverpula izgubili su na Enfildu od Intera (0:1), ali zahvaljujući prvom meču iz Milana i pobjedi od 2:0 nastavili takmičenje u Ligi šampiona.

Na ostrvu se igrao čvrst fudbal, iako je ekipa iz Italije išla na sve ili ništa. Nekoliko dobrih prilika i za jedne i za druge, a Inter je dva puta u meču spasila stativa.

Rezultatsku prednost i nadu za Inter dao je Aleksis Sančez koji je postigao sjajan gol van šesnaesterca u 62. minutu, međutim, samo minut poslije Sančez je dobio crveni karton nakon težeg starta.

Igra Intera je oslabila, a Liverpul je iskorišćavao kontranapade. Salah je mogao staviti tačku na meč u 80. minutu kada je iz dobro razvijene kontre pogodio stativu. Ipak, mreža Handanoviča je mirovala što opet na kraju nije bilo dovoljno za prolaz dalje.

U drugom susretu večeri Bajern je slavio protiv Salcburga 7:1.

(Foto: Tanjug-AP/Jon Super)

• 15:30 Серија: Крваво цвијеће (12+)