Премијер лига БиХ

Јокић у надокнади пресудио Жељезничару! Борац славио у дербију

• 12.11.2023. 17:13

Фудбалери бањалучког Борца славили су у дербију 14. кола Премијер лиге БиХ против екипе Жељезничара резултатом 3:2 (2:1).

Борац је сјајно отворио сусрет. Прва велика прилика за домаће виђена је у 3. минуту. Квржић је центрирао, а Јуриљ са пар метара главом шутира поред гола гостију.

Три минута касније, Бањалучани воде. Благаић је центрирао, на друој стативи у петерцу се најбоље сналази Квржић који погађа за 1:0.

Великан из Платонове се ту није зауставио.

У 16. минуту одличан напад домаћих, Нишић је покушао упослити Благаића који је био у мат позицији, али Косорић му узима лопту пред голом.

Црвено-плави су и даље вршили пресинг на одбрану Сарајлија.

У 21. минуту Квржић шутира са 10 метара али брани Муфтић.

Само четири минута касније, поново се публика веселила на Градском стадиону. У 25. минуту Борац стиже до другог поготка. Квржић упошљава Чавића, овај Лукића и то је 2:0 за домаћина.

Тргао се Жељезничар након другог примљеног гола.

У 30. минуту, Галић пробија по десној страни и центрира, а Крпић главом погађа мрежу Мијатовића за 2:1.

Жељезничар је могао до изједначења у 44. минуту. Дрљо се одлично намјестио и шутирао са око 20 метара али Мијатовић врховима прстију скреће лопту која завршава на стативи домаћина.

До краја првог дијела, није било прилика вриједних помена.

Други дио боље отвара домаћин.

Већ у 49. минуту нова шанса за Борац. Благаић је центрирао из слободњака, Јокић покушао главом, али лопта иде преко гола гостију.

Два минута касније нестваран промашај Јове Лукића!

Штопер гостију Дубачкић као на тацни сервира лопту Лукићу у петерцу који пребацује читав гол.

Десет минута касније, везиста гостију Мекић је шутирао са 30-ак метара, међутим, лопта иде преко гола Борца.

У 65. минуту, гости су могли до изједначења. Неспоразум Мијатовића и штопера црвено-плавих могао је завршити кобно за Борац али лопта иде поред гола.

А онда шок! У 69. минуту на семафору Градског стадиона стајало је 2:2. Мијатовић је хтио испуцати лопту, она погађа Крпића и завршава у голу домаћина.

Играо се 75. минут када Квржић сјајно центрира, Јуриљ на другој стативи шутира главом али лопта иде поред гола.

У 78. минуту корнер за Борац изводи Михајловић. Штопер гостију неспретно реагује у казненом простору, али лопта завршава у рукама Муфтића.

Минут је 88. када поново пријете гости. Аљабер шутира, али брани Мијатовић.

У 94. минути Борац постиже гол!

Муфтићу испада лопта, а најбоље у петерцу гостију се сналази Ранко Јокић који поставља коначних 3:2.

• 20:00 Лутрија РС, Лото

Пренос извлачења добитних комбинације игре на срећу Лото 7/39 Лутрије Републике Српске.

• 20:10 Емисија: Прича се (Р)

'''Политичка, дебатна, емисија ‘Прича се…’ доноси широк избор актуелних тема, супротстављених ставова, различитих углова, чињеница и реплика.

• 21:20 Серија: Од јутра до сутра (12+)

''''''''Од јутра до сутра' у режији Михајла Вукобратовића заправо је адаптација аргентиске серије 'Успјешни Пелсови', и прати живот иза и испред камера омиљеног ТВ пара, Срне и Марка.

• 22:05 Серија: Ко те шиша (12+)

''Хумористична хрватска серија 'Ко те шиша' прати Жигмунда, власника старомодног фризерског салона 'Салон за господу' и Божицу, власницу модерног салона за даме 'Колет', који се налазе један прекопута, на једном загребачком тргу, а дијели их само кафаница 'При Таубеку'.

• 22:35 Вечерње вијести

Преглед најважнијих вијести из земље, региона и свијета.

• 22:50 Серија: Ел Чапо (16+)

''''Телевизијска серија о једном од најпознатијих нарко босова - Јоакину "Ел Чапу" Гузману.