Poraz od Đenove u posljednjim minutama

Juve dotakao dno: Zar oni zaslužuju evropska takmičenja?

• 06.05.2022. 23:05

Juventus je neupotrebljiv posljednje dvije sezone i iznenađenje je kako uopšte dođu i do Lige šampiona. Koliko je tim neorganizovan govori i večerašnji meč sa Đenovom koji su izgubili, iako su vodili 1:0 do 87. minuta meča.

Igrač kojem su zatvorena vrata Juventusa, Paolo Dibala postigao je gol u 48. minutu, a zatim je zamijenjen.

Nekreativna i neprecizna igra Juventusa potrajala je do 87. minutu i izjednačujućeg gola Đenove. Nakon toga je nestala. Sve tako zbunjeni vratili su nazad loptu, a onda se zbunili jer ne znaju šta dalje. To su iskoristili igrači Đenove i trojica napadača našla se ispred Šćeznog, ali je Čeh sjajno reagovao i spasio Juventus po ko zna koji put u meču.

Nekoliko neuspješnih kontri nije urodilo plodom, jer Kin i ostali Juventus podmladak ne može ni prazan gol da pogodi. Ali Đenova uspjeva u 94. minutu da organizuje dobar napad, uđe u šesnaesterac gdje im se svira penal. Nepogriješivo sa bijele tačke pogađaju za potpunu sramotu Juventusa i zaslužen poraz.

Oni koji su pratili meč, vidjeli su blijedu igru. Sve glasniji su komentari da Alegri nije uspio postaviti igru u kojoj bi Vlahović iskazao potpuni potencijal.

Zvijezda tima i igrač u kojeg se najviše ulaže nije pokazao ništa, dok igrač sa kojim se neće produžiti ugovor postiže pogodak i ubrzo napušta igru.

Juve je igrao neorganizovano, napadi se nisu sprovodili kako treba, samo je odbrana dobro funkcionisala. Prvo poluvrijeme bilo je dobro za propustiti, a u drugom se dobar fudbal gledao tek kada je Đenova počela postizati golove.

Alegri koji i prijevremena otpiso titulu, pa se malo i predomislio, na ovom meču izveo je mlade i nove igrače da okuse teren.

Svi upiru prst u Alegrija koji je stvorio ekipu koja ne zna šta da radi na terenu. Juve je ove sezone postigao 55 golova, a primio 32. Taj broj golova uz vrhunske napadače je doslovno sramotan. Lacio ih je postigao 70, Sasuolo 60, Verona 61, Napoli 67, Milan 61, a Inter čak 78.

Neodređena igra, pomalo defanzivna, ubijala je svojevremeno i Ronalda zbog čega je Alegri i dobio otkaz. Svaka Juventusova pobjeda doseže tek dva gola u mreži protivnika. Reorganizacija tima je neophodna, ali sa mladim i talentovanim igračima poput Vlahovića koji je bio zvijezda Serije A do dolaska u Juventus, pitanje je da li sve funkcioniše u stručnom štabu, odnosno da li je Alegri pravi izbor?

• 12:00 Телетрговина

• 12:15 Емисија: Прича се (Р)

Емисија: Прича се (Р)

• 13:25 Телетрговина

• 13:55 Вијести

• 14:00 Телетрговина

• 14:15 Серија: Авиоџије (Р) (12+)

'Серија 'Авионџије' је домаћи ситком у режији и према идеји Саше и Ивана Ал Хамеда.