Лига шампиона

Лацио срушио Бајерн, ПСЖ "завршио" посао у Паризу

• 14.02.2024. 23:01

Фудбалери Лација шокирали су Бајерн побједом у Риму, док је ПСЖ славио против Реал Сосиједада у осмини финала Лиге шампиона.

Љубитељи фудбала очекивали су голијаду у Риму, али и побједу Бајерна. Умјесто тога, Ћиро Имобиле донио је побједу италијанском клубу од 1:0.

Меч је преломио Упамекано који је оштрим стартом у казненом простору зарадио црвени картон, а меч лопту је реализовао капитен Ћиро Имобиле у 69. минуту.

Али није само ово шокантно. Додатне проблеме за Бајерн уноси и статистика. Имали су бољи посјед лопте, али за читав меч нису имали ниједан шут у оквир гола. Лацио са добром предношћу иде на реванш у Минхен.

Још један домаћин је славио, а заслужни за побједу ПСЖ-а били су Килијан Ембапе и Баркола. Реал Сосиједад није имао на папиру много шанси, а тако ће се показати и у пракси.

На асистенцију Маркињоса, Ембапе доноси предност ПСЖ-у у 58. минуту меча. Утакмицу је закључио Баркола голом из 71. минута. Као ни гост из Рима, Реал такође није имао шут у оквир гола ПСЖ-а.