Лига Шампиона

Лајпциг силан против Јанг Бојса, тежак посао пред Звездом

• Извор: Агенције
  • 19.09.2023. 21:21

Утакмицама првог кола групне фазе вечерас почело најелитније клупско такмичење у Европи.

За навијаче Звезде свакако је интерсантнији био дуел у Берну у којем је Лајпциг са три гола у мрежи славио над Јанг Бојсом.

У другом мечу који је почео у исто вријеме Милан и Њукасл су на "Сан Сиру" одиграли без голова, али, руку на срце, није да нису имали прилике да се мреже ипак затресу.

Када је ријеч о мечу одиграном у Берну, Нијемци су славили са 3:1. Током свих 90 минута њемачки тим је играо своју игру, тражио рупе у одбрани ривала, и на крају убједљиво славио. Са друге стране, Јанг Бојс је током већег дијела меча пружио одличан отпор, много бољи него што су многи фудбалски аналитичари очекивали.

Паспаљ и Петровић: Без АБА лиге нема добре кошарке у региону

Ипак, до краја у пар наврата је "пукло" у одбрани па су гости заслужено славили. На основу свега виђеног у Швајцарској, утисак је да Црвену звезду, која је са њима у групи, не чека ни мало лак посао у групној фази.

Од самог старта, Лајпциг је кренуо силовито и доминирао. Послије уводних минута, Раум је прогирао Симакана који користи једну од првих прилика на мечу и доводи госте у вођство од 1:0.

Лајпциг се ту није зауставио и низао је шансу за шансом али се швајцарски тим организовано бранио и вребао своју прилику за изједначење.

Занимљиво, неких пола сата касније, у 33. минуту, Угринић је проиграо Алиа који постиже гол за изједначење.

Појавио се снимак убиства навијача на трибинама

Резултат се није мијењао до полувремена, а у наставку дуела виђена је слична слика. Лајпциг је нападао, Јанг Бојс чекао своју шансу. Тако, 2:1 поставља Шлагер у 74. минуту када је са неких двадесетак метара снажно шутирао по земљи у доњи лијеви угао голмана домаћег тима Ентонија Рациопија.

На крају меча, у историју клуба се уписао Бењамин Шешко који је постигао гол за коначних 3:1. Наиме, млади Словенац постао је најмлађи стријелац у историји клуба у Лиги шампиона.