Sjajno izdanje crno-bijelih

Partizan pregazio Hamrun

• 18.08.2022. 22:56

Fudbaleri Partizana savladali su ekipu Hamruna rezultatom 4:1 (3:0) u prvom meču plej-ofa kvalifikacija za Ligu konferencija.

Beograđani su sjajno otvorili meč, te diktirali tempo od prvog do posljednjeg minuta.

Novi šef struke crno-bijelih Gordan Petrić, taktički je sjajno postavio formaciju, što je na kraju i rezultiralo velikom pobjedom.

Na prvi pogodak čekalo se 15 minuta, kada Rikardo sjajno matira golmana gostiju, a nakon asistencije Meniga.

Svega 10 minuta kasnije, na velikih 2:0 povisuje kapiten, Slobodan Urošević koji glavom postiže gol.

Nastavio je tim iz Humske da vrši pritisak, a isti je urodio plodom u 33. minuti kada Diabate na dodavanje Andradea matira golmana Maltežana i postavlja rezultat prvog dijela.

Hamrun se probudio u nastavku susreta, pa tako u 52. minuti smanjuje na 3:1 preko Guilamuiera.

Konsolidovali su se potom domaćini i prebacili u veću brzinu. Probali su sa distance Rikardo i Andrade, ali je lopta išla tik pored stative čuvara mreže gostiju.

Upravo je Andrade u 77. minuti, nakon asistencije Rikarda. iskusno matirao Bonelja za konačnih 4:1.