Liga konferencija

Partizan se žestoko osramotio u Danskoj: Mreža puna do vrha

• Извор: Б92
  • 24.08.2023. 21:39

Fudbaleri Partizana doživjeli su težak poraz od Nordsjelanda u prvoj utakmici plej-ofa za Ligu konferencije – 5:0 (2:0).

Koliko je sramotna bila igra Partizana najbolje govori da je na kraju primio "samo" pet golova, a uz čiste zicere koje su propuštali Danci moglo je da ih bude još najmanje dva ili tri puta toliko.

Odbrana na čelu sa kapitenom Svetozarom Markovićem nije postojala na ovom meču i da nije bilo golmana Aleksandra Jovanovića bio bi ovo najveći poraz u istoriji kluba.

Ovako, ostalo je "samo" pet, što ne umanjuje sramotu koju je crno-bijela populacija doživjela ove večeri.

A nije da se od starta nije vidjelo u kom će smjeru sve ići, jer Partizan nije bio Partizan od prije pet godina kada je na istom stadionu slavio trijumf rezultatom 2:1.

Žena preminula nakon vađenja zuba, uhapšena i sestra stomatologa

Ne, Partizan se povukao i pustio vicešampiona Danske da se igra fudbala, a prednjačio je Osman, 18-godišnji momak koji će sasvim sigurno u nekom trenutku zaigrati na najvećoj sceni.

Aranđel Stojković nije mjerilo toga, ali način na koji ga je izbacivao "iz voza" bio je impozantan.

Ali, nije od njega krenulo, već od Fresea koji je u 11. minutu postigao spektakularan pogodak za 1:0.

Partizan je dugo poslije toga odolijevao, preživio dva propuštena zicera koje je pripremio Osman za Migrena i Ingvartsena, ali je riješio da sam pomogne rivalu.

Tačnije, Nikola Antić je bez potrebe otvorio ruku i dodijelio penal iz kog je Ingvartsen donio 2:0.

U drugom poluvremenu je Partizan probao da napadne cijela četiri minuta i ništa više nije pokazao.

Počele su da se nižu šanse koje ne možemo ni da nabrojimo.

Pukom srećom to nisu bili golovi, već ih je Nordsjeland postigao samo tri do kraja utakmice, tek toliko da zaokruži "petardu".

U 67. minutu je Šćekić, poput Antića, poklonio penal rivalu igranjem rukom, a Ingvartsen to ponovo iskoristio za gol sa 11 metara.

Na 4:0 je povisio desni bek Viladsen u 73. minutu, a "šlag na tortu" katastrofalne večeri stavio je Mihajlo Ilić komičnim autogolom u 87. minutu.

Za sedam dana će Partizan vjerovatno zvanično završiti evropsku sezonu, a vidjećemo kako će ovog puta izgledati Humska, poslije epske sramote u Danskoj.

• 10:55 Серија: Истине и лажи (Р) (12+)

''''''''''''Прича прати двије породице, Божић и Исидоровић, чији животи и судбине се преплићу, а цијелу причу надопуње палета инересантних ликова; сви пролазе кроз ситуације у којима се суочавају са љубављу, оном узвраћеном и неузвраћеном, са издајом, лажима, интригама и тајнама.

• 11:40 Телетрговина

• 11:55 Вијести

• 12:00 Телетрговина

• 12:15 Микродржава: Малта, документарни програм (Р)

'Микродржава: Малта, документарни програм (Р)

• 13:15 Аграр (Р)

''Актуелне приче из свијета домаће и регионалне пољопривреде, теме посвећене домаћим производима, узгоју воћа и поврћа, ратарству и сточарству, као и мноштво злата вриједних савјета, те приче о вриједним пољопривредницима, домаћинима, и плодовима њиховог рада