Serija A

Raspucani Napoli demonstrirao moć nad Sasuolom

• 30.04.2022. 20:33

Fudbaleri Napolija uvjerljivo su savladali Sasuolo u 35. kolu Serije rezultatom 6:1.

Spaletijeva ekipa zaključila je meč za 20-ak minuta. Golijadu na ovom meču otpočeo je Kulibali na asistenciju Insinje u sedmom minutu, a precizan je bio i Osimen ponovo na asistenciju Insinje u 15. minutu.

Lozano povećava na 3:0 četiri minuta poslije, da bi u 21. minutu za visokih 4:0 u prvom poluvremenu postavio Mertens.

Isti igrač šalje loptu iza leđa golmana Sasuola i u 54. minutu, a za 6:0 precizan je Rahmani deset minuta prije kraja. Utješni pogodak za Sasuolo postiže Lopez tri minuta prije kraja.

Napoli je ovom pobjedom odskočio od Juventusa koji im je ugrozio treću poziciju. Nakon nekoliko kikseva Juve se približio na bod Napoliju koji je prošle godine zahvaljujući kiksu u posljednjem kolu ostao bez Lige šampiona u borbi sa Juventusom.

(Foto: Tanjug-AP/Alešandro Garofalo)