Serija A

Roma u 91. minutu šokirala Napoli – titula sve dalja

• Извор: Б92
  • 18.04.2022. 22:14

Fudbaleri Napolija odigrali su neriješeno protiv Rome rezultatom 1:1 u pretposljednjem meču 33. kola italijanske Serije A.

Žoze Murinjo i njegova Roma pomalo su osujetili Napolijeve planove za napad na šampionsku titulu.

Napolitanci su zahvaljujući pogotku Lorenca Insinjea sa bijele tačke u 11. minutu utakmice uspjeli da povedu i prednost uspješno držali tokom skoro čitavog meča.

Domaćin je vrlo brzo došao do vođstva, iskoristili su poklon penal u 11. minutu nakon što je Irving Losano srušen u kaznenom prostoru, pa Insinje to pretvorio u gol.

Ipak, u 39. minutu je Roma mogla do izjednačenja, ali je Lorenco Pelegrini pogodio prečku i na poluvreme se otišlo sa 1:0 u korist momaka u plavim dresovima.

Roma je nastavila da pritiska Napoli, u 61. minutu je Tami Abraham imao veliku šansu, ali se spetljao u petercu i do lopte nije uspio da dođe pa je izjednačenje izostalo.

Djelovalo je kao da će Napoli odnijeti sva tri boda uprkos konstantnim napadima Rome, pogotovo nakon odbrane Aleksa Mereta iz peterca nakon što se tu u izglednoj šansi našao Zaniolo.

U 91. minutu susreta se pojavio Stefan El Šaravi i malo iznad penala dobio loptu od Abrahama koju je poslao pravo u mrežu Napolija za veliko slavlje i izjednačenje od 1:1.

(Foto: Tanjug-AP/Alfredo Falcone)

• 12:00 Телетрговина

• 12:15 Документарни програм