Premijer liga BiH

Borac u zadnjem minutu izbjegao poraz u Krajiškom derbiju

• Извор: АТВ
  • 02.04.2022. 16:53

Fudbaleri Rudara i Borca remizirali su rezultatom 2:2 na Gradskom stadionu u Prijedoru u okviru 24. kola Premijer lige BiH.

Jutros je u Prijedoru osvanuo snijeg koji je napravio problem, jer su uslovi na terenu otežani. Bijeli pokrivač svakako je odmagao fudbalerima, a kako nije prestajao da pada, organizatorima meča je bilo teško da osposobe teren za igru.

Postojala je mogućnost da se meč prolongira, ali je on ipak počeo.

Rudar je u samo tri minuta došao do prednosti od 2:0.

Prvo je pogodio Jakupović u 23. minutu, da bi u 27. golmana gostiju savladao i Mandić.

Do kraja poluvremena Borac je preko Melega uspio da smanji na 2:1.

Konačan rezultat u 95. minutu postavlja Amar Begić i donosi Borcu bod.

UŽIVO:

95' - GOOOL - Borac na samom kraju dolazi do izjednačenja. Bod Banjalučanima je donio Amar Begić.
90' - Imao je Borac još jednu veliku šansu, ali rezultat se ne mijenja.
77' - Dobra akcija domaćih. Amoa dodaje Kulenoviću koji je pokušao da ugrozi gol Borca, ali šutira preko gola.
76' - Molisa odlično šutira sa 25 metara, ali golman Šćekić se ponovo ističe.
69' - Borac pritišće. Novi dobar napad, ali golman domaćih spasava svoj tim.
62' - U dobroj prilici bio je Borac, međutim golman Šćekić zaustavlja njegov udarac.
53' - Rudar odlično igra danas. Mandić dodaje Jakupoviću, ali Bošnjak čita namjeru i uspijeva da otkloni opasnost.
50' - Odbrana domaćih sjajno reaguje i otklanja opasnost nakon dobrog centaršuta Melega.
46' - Nastavljen je meč u Prijedoru
Prvo poluvrijeme

45 + - Kraj prvog poluvremena.

40' - GOOOOL!! Borac smanjuje prednost rudara. Gol postiže Meleg.

31' - Lukić pokušava nakon kornera, nema problema za odbranu Prijedorčana koji danas igraju sjajno.

26' - GOOOL - Rudar uvećava prednost - Mandić se majstorski zagradio u petercu Borca primio loptu, okrenuo jednog defanzivca Banjalučana i savladao Pavlovića za velikih 2:0 za Rudar.

24' - GOOOL - Rudar vodi - Loša reakcija Pavlovića nakon udarca Mandića, to koristi Jakupović i postiže pogodak za veliko slavlje u Prijedoru.

20' - Novi napada Borca, Ayaz se spetljao u završnici. Dosta dobar fudbal u Prijedoru bez obzira na loš teren, a primjetimo da i Rudar danas sjajno stoji na terenu i žele pozitivan rezultat.

16' - Velika prilika za Borac, Jović šutira pored gola.

6' - Odlična prilika za Rudar nakon prodora Amoaha, Vojnović u zadnji čas spašava goste.

5' - Borac je krenuo u opasan napad Borca preko Lukića, međutim nije imao adekvatnu podršku saigrača.

1' - Počeo je meč u Prijedoru.

Sastavi ekipa za ''krajiški'' derbi:

RUDAR PRIJEDOR: Šćekić, Asani, Sadiku, Burazor, Mandić, Danilović, Hodžić, Marić, Amoa, Jakupović, Marmat. Trener: Srđan Marjanović.

BORAC: Pavlović, Cucin, Kujundžić, Brkić, Jović, Mols, Vojnović, Lukić, Meleg, Ajaz, Milojević. Trener: Nemanja Miljanović.

• 16:30 Вијести у 16:30

Преглед најважнијих вијести из земље, региона и свијета.

• 16:50 Центар дана

Волите поподне? Важно вам је да након напорног дана одахнете уз актуелне теме, забаву и савим нове и необичне приче из цијелог свијета? Уживате у програму који окупља интересантне госте и регионалне звијезде?

• 18:20 Емисија: Бизнис клуб

'Емисија: Бизнис клуб

• 18:55 Маркетинг