Неријешено

Сити и Арсенал одиграли дерби за Ливерпул

• 31.03.2024. 20:38

Фудбалери Манчестер ситија и Арсенала ремизирали су резултатом 0:0 у дербију 30. кола енглеске Премијер лиге. Из њиховог меча највећи плијен је однио Ливерпул.

Тресла се гора, родио се миш. Велика су била очекивања од "меча сезоне", како су га многи етикетирали, али она ни изблиза нису испуњена.

На "Етихаду" смо вид‌јели "дуплу нулу" којој се највише радује Ливерпул, јер је сада осам кола прије краја потпуно усамљен на челу табеле.

Тим Јиргена Клопа сада има 67 освојених бодова, Арсенал два мање, а Сити је на -3.

Наравно, до краја има још много да се игра, али тим одлазећег Јиргена Клопа заузео је "пол-позицију" у шампионској трци.

Када је ријеч о самој утакмици, издваја се једна права шанса која је остала неискориштена у 15. минуту.

Тада је, послије корнера са лијеве стране, Нејтан Аке остао потпуно сам на два метра од гола Раје, али није успио на прави начин да захвати лопту.

Исти играч је у 25. минуту морао да изађе због повреде, па је Пеп Гвардиола морао да ротира у одбрани.

Ипак, Арсенал осим неколико излета на противничку половину и два покушаја Габријела Жесуса, није имао претјерану намјеру да буде офанзиван као што умије.

Микел Артета је до савршенства затегао дефанзивни блок, подесио га баш како треба да избаци из ритма Ерлинга Халанда и Фила Фодена.

Кевина де Брујнеа, Родрија и Бернарда Силву је држао поприлично далеко од гола и било какве креације.

На крају је то резултовало врло јаловим Манчестер Ситијем, на каквог нисмо навикли, па је Арсенал објеручке прихватио бод у џепу и позицију изнад данашњег ривала.

• 12:40 Телетрговина

• 12:55 Емисија: На ивици терена (Р)

''Наши 'златни момци' Андреј Кнежевић и Иван Драгичевић и у новој сезони емисије 'На ивици терена' упознаће вас са искуствима играча, њиховим циљевима, жељама, и приближити вам живот великих српских спортиста који су се већ уписали у историју највећих европских клубова.

• 13:30 Емисија: Аграр (Р)

''Емисија: Аграр (Р)

• 13:55 Вијести

Први преглед најважнијих вијести из земље, региона и свијета.

• 14:00 Телетрговина

• 14:15 Серија: Авионџије (Р)

Серија 'Авионџије' је домаћи ситком у режији и према идеји Саше и Ивана Ал Хамеда.