Neriješeno

Siti i Arsenal odigrali derbi za Liverpul

• 31.03.2024. 20:38

Fudbaleri Mančester sitija i Arsenala remizirali su rezultatom 0:0 u derbiju 30. kola engleske Premijer lige. Iz njihovog meča najveći plijen je odnio Liverpul.

Tresla se gora, rodio se miš. Velika su bila očekivanja od "meča sezone", kako su ga mnogi etiketirali, ali ona ni izbliza nisu ispunjena.

Na "Еtihadu" smo vid‌jeli "duplu nulu" kojoj se najviše raduje Liverpul, jer je sada osam kola prije kraja potpuno usamljen na čelu tabele.

Tim Jirgena Klopa sada ima 67 osvojenih bodova, Arsenal dva manje, a Siti je na -3.

Naravno, do kraja ima još mnogo da se igra, ali tim odlazećeg Jirgena Klopa zauzeo je "pol-poziciju" u šampionskoj trci.

Kada je riječ o samoj utakmici, izdvaja se jedna prava šansa koja je ostala neiskorištena u 15. minutu.

Tada je, poslije kornera sa lijeve strane, Nejtan Ake ostao potpuno sam na dva metra od gola Raje, ali nije uspio na pravi način da zahvati loptu.

Isti igrač je u 25. minutu morao da izađe zbog povrede, pa je Pep Gvardiola morao da rotira u odbrani.

Ipak, Arsenal osim nekoliko izleta na protivničku polovinu i dva pokušaja Gabrijela Žesusa, nije imao pretjeranu namjeru da bude ofanzivan kao što umije.

Mikel Arteta je do savršenstva zategao defanzivni blok, podesio ga baš kako treba da izbaci iz ritma Еrlinga Halanda i Fila Fodena.

Kevina de Brujnea, Rodrija i Bernarda Silvu je držao poprilično daleko od gola i bilo kakve kreacije.

Na kraju je to rezultovalo vrlo jalovim Mančester Sitijem, na kakvog nismo navikli, pa je Arsenal objeručke prihvatio bod u džepu i poziciju iznad današnjeg rivala.

• 16:30 Vijesti u 16:30

Pregled najvažnijih vijesti iz zemlje, regiona i svijeta.

• 16:50 Centar dana

Volite popodne? Važno vam je da nakon napornog dana odahnete uz aktuelne teme, zabavu i savim nove i neobične priče iz cijelog svijeta? Uživate u programu koji okuplja interesantne goste i regionalne zvijezde?

• 18:20 Еmisija: Еnergo klub

Relevantne aktuelnosti iz oblasti proizvodnje električne energije.

• 18:55 Marketing