Premijer liga BiH

Remi u Modriči za istorijski bod Sloge

• 18.07.2022. 22:18

Na svom premijerligaškom debiju fudbaleri dobojske Sloge Meridian osvojili su i prvi bod nakon dvoboja sa banjalučkim Borcem.

Utakmica na stadionu "Dr Milan Jelić" završena je rezultatom 2:2.

Banjalučki "crveno plavo" furiozno su otvorili duel u Modriči, a već nakon šesnaest minute igre stekli su dva gola prednosti.

U petom minutu mrežu Sloge pogodio je Aleksandar Vojnović, kojem je to bio prvi gol u Borčevom dresu, da bi u šesnaestom minutu Dejan Meleg iz slobodnog udarca duplirao prednost banjalučke ekipe.

Do kraja poluvremena, fudbaleri Borca mogli su i do trećeg pogotka, ali je šut Mrkaića odsjeo na stativi.

U nastavku potpuno drugo slika.

Fudbaleri Sloge Meridian oslobodili su se pritiska, krenuli su sve hrabrije ka golu Nikole Ćetkovića, a ofanzivna igra isplatila im se nakon sat vremena. Za dva minuta, tim trenera Zorana Ćurguza stigao je do izjednačenja.

Uglješa Stevanović postarao se da u 60. minutu postigne prvi premijerligaški gol za Slogu Meridian u klupskoj istoriji, a samo dva minuta kasnije Aleksandar Milaković pogađa mrežu Ćetkovića za, ispostaviće se, konačnih 2:2.

Do kraja utakmice, i jedni i drugi su mogli do trijumfa. Borac je krenuo na sve ili ništa. Pokušavali su Meleg, Begić, Lukić, ali je Danilo Đulčić sačuvao bod svojoj ekipi.

"Čestitam svojim igračima na igri u drugom poluvremenu i osvojenom istorijskom bodu u Premijer ligi. Nismo bili dobri u prvom poluvremenu. Bili smo stegnuti i pritisak prve utakmice je bio prevelik. Koliko god smo se trudili nismo uspjeli dočarati igračima šta će se desiti na terenu. Iz dva prekida primili smo dva gola. Na poluvremenu smo napravili određene promjene. Dogovorili smo se da odigramo mnogo čvršće, agresivnije i sa većim protokom lopte. Koristili smo i benefite Borčeve evropske utakmice u koji su odigrali produžetke i to se vidjelo. Napravili smo dvije dobre akcije i postigli smo dva gola. U svakom slučaju možemo da budemo zadovoljni prikazanim na našoj premijeri." rekao je Zoran Ćurguz, šef stručnog štaba FK Sloga Meridian.