Квалификације

Срамотан пораз фудбалера Србије: Повели па примили 9 голова

• Извор: Мондо.рс
  • 13.10.2023. 08:56

Србија је доживјела прави бродолом на гостовању Енглеској у квалификацијама за Европско првенство.

Повела је Србија сјајним голом Владимира Лучића у 16. минуту, а онда је све отишло низбрдо и на крају је Енглеска побиједила 9:1.

Џејден Филоџин је изједначио у 37. минуту са 15-ак метара, а онда је, послије одбијене лопте голмана Вељка Илића, Рори Делап закуцао лопту у мрежу. До полувремена је гол постигао и Харви Елиот сјајним поготком под пречку у посљедњим моментима првог дијела игре.

А онда Енглеска није хтјела да стане. Мадуеке из Челсија је затим постигао још један гол са ивице 16 метара у 53. минуту, да би у 59. ушао у шеснаестерац и лагано пласирао лопту за 5:1.

Филоџин је у контри повисио на 6:1 у 63. минуту, а онда су Срби и сами себи дали гол у 86. и то тако што је Суботић лобовао свог голмана.

Јокић закуцавањем иза леђа дигао дворану на ноге

Харви Елиот је два минута касније фантастично асистирао за Роуа коме је остало само да убаци лопту у гол и на крају је управо фудбалер Ливерпула поставио коначних 9:1.

Срамотан пораз какав се не памти сигурно ће оставити трага на "орлиће", који су у првом колу квалификација савладали Азербејџан 2:0.

Србија је тренутно четврта у групи Ф квалификација за Еуро. Нареди меч Орлићи играју са Сјеверном Ирском у понедјељак и остаје нада да ће се до тада наш тим опоравити од овакве утакмице.

Пратите нас и путем Вибера

• 21:10 Филм: Екипа (12+)

'"Екипа" је прича са сјајним хумором која говори о љубави, крими-комедија за све генерације, али је уједно и први филм који приказује српски фудбал и ривалитет између два највећа клуба – Партизана и Црвене звезде.

• 22:40 Серија: Насљедници (12+)

'Серија: Насљедници (12+)

• 23:40 Серија: Ред Рок (16+) (Р)

Серија: Ред Рок (16+) (Р)

• 00:40 Ноћни програм