Premijer liga

Vest Hem popločao put Evertona u Čempionšip

• 21.01.2023. 18:33

Ekipa Frenka Lamparda upisala je treći poraz u nizu. U 20. kolu Premijer lige Vest Hem je bio bolji od Evertona sa 2:0.

Meč je riješen u prvom poluvremenu, a riješio ga je Boven sa golovima u 34. i 41. minutu meča.

Rezultat i nije odgovarao igri na terenu jer je Everton kontrolisao meč, ali ne i semafor na kojem je do kraja ostalo 2:0.

Lampardova ekipa je imala nekoliko dobrih prilika ali ništa nisu iskoristili. Domaćini su više puta šutali, neprecizno doduše, ali su dva precizna šuta bila sasvim dovoljna da obezbijede tri boda.

Everton 10 mečeva u ligi ne zna za pobjedu. Posljednji put slavili su u oktobru protiv Kristal Palasa, a da nije bilo prijateljskih utakmica tokom pauze za SP, to bi im bila posljednja pobjeda kao kluba.

Nakon ovog kola, Everton je 19. na tabeli, odnosno u zoni ispadanja u Čempionšip sa 15 bodova. Međutim, ni Vest Hem na 15. poziciji nije toliko daleko od njih, jer imaju svega tri boda više.

(Foto: Tanjug-AP/Steve Luciano)

• 07:00 Емисија: АТВ јутро

Сваког радног дана од 6 часова и 55 минута и викендом од 8 часова и 30 минута очекују вас актуелне теме, најновије информације и занимљивости.

• 09:00 Серија: Крваво цвијеће (Р)