Звезда ремизирала са Бојсима у Београду

• Извор: АТВ
  • 04.10.2023. 21:39
  • 05.10.2023. 07:37

Фудбалери Црвене звезде ремизирали су против Јанг бојса (2:2) у оквиру другог меча групне фазе Лиге шампиона.

Звезда је заслужила побједу, али на крају су се морали задовољити са ремијем.

Звезда је доминирала у нападу, али нису имали среће. Поред бројних прилика поништена су им и два гола због офсајда. Након овог меча најзадовољнији су играчи Јанг бојса који су успјели извући бод иако су водили у једном тренутку меча. Спас за звезду донио је Букари голом у 88. минуту.

Ток меча:

Након великог пресинга који држи Звезда током читавог меча у 88. минуту Букари је из мртвог угла погодио за 2:2. Док се голман Јанг бојса припремао за убачај, Букари је одлучио да шутира и изненадио све осим себе! Звезда има 2:2.

Бојси су направили преокрет за 15 минута након паузе. Прво је одмах на старту другог полувремена Филип Угринић постигао изједначујући гол за швајцарску екипу, а након неспретне реакције у казненом простору и игре руком штопера Црвене звезде, Бојси су добили пенал који су извели са сигурношћу.

Остаће жал за овим резултатом с обзиром на чињеницу да Звезда игра одлично. Ако већ и нису бољи од Јанг бојса, барем играју изједначено. Звезди је употребом ВАР-а судија поништио два гола због офсајда, додуше, оправдано.

Полувријеме:

Звезда је била конкретнији противник на овом мечу. Поред гола који је постигао Ендиај, мрежу је у финишу затреса и Букари али је ВАР поништио убједљиву предност београђана због офсајда.

Звезда је до предности дошла у 35. минуту меча. Тренутак непажње након прекида искористили су црвено-бијели. Дуго додавање Букарију шампиони Швајцарске нису очекива. Испратили су играча Звезде до шеснаестерца гдје је он стигао да асистира Шерифу Ендиају који је лагано лопту скренуо у мрежу.

Славље је прекинула провјера ВАР-а, али је убрзо лудница у Београду настављена када је стигла потврда да је гол регуларан.