87:72

Igokea savladala Ostende

• 04.01.2022. 18:28

Košarkaši Igokee savladali su Ostende 87:72 u prvoj utakmici plej-ina FIBA Lige šampiona.

Nakon odlične treće četvrtine, Aleksandrovčani su u posljednjoj uspjeli da sačuvaju i dodatno uvećaju prednost, te tako ostvare važan trijumf, pred drugi meč koji će 12. januara biti igran u Belgiji. Pobjeda dodatno dobija na značaju s obzirom da na ovoj utakmici nije bilo Dalibora Ilića i Dešouna Stivensa.

Najefikasniji u redovima Igosa bio je Nikola Tanasković sa 21 poenom, Starks je dodao 16, Jošilo ubacio 13, kao i Robinson. Goste je predvodio Rendolf sa 17 poena.

Prije gostovanja Ostendeu, Igokeu očekuje utakmica protiv FMP-a u ABA ligi. Taj meč na programu je osmog januara u Laktašima.

Tok meča:

Treća četvrtina

Nakon poprilično ubjedljive treće četvrtine, ekipa Igokee vratila je prednost u meču protiv Ostendea. Tim iz Laktaša dobio je pretposljednju dionicu meča sa 29:17, čime su se rezultatski vratili u meč.

Druga četvrtina

Igokea gubi protiv Ostendea 39:42 poslije prvog poluvremena prve utakmice plej-ina za plasman u Top 16 fazu FIBA Lige šampiona.

Trojkama Volera i Robinsona Igosi su odlično započeli drugu dionicu, a u tim trenucima otišli su na maksimalnih plus sedam. Ipak, poslije tajmauta, gosti prave seriju 9:0 i dolaze do preokreta. U nastavku četvrtine većinom se igralo koš za koš, uz dosta grešaka u napadu i jednih i drugih. Na kraju su se gosti bolje snašli i u drugo poluvrijeme ulaze sa vođstvom. Najefikasniji u domaćim redovima je Nikola Tanasković sa deset poena, dok Robinson ima jedan manje. Na drugoj strani najbolji Troifontan sa deset poena.

Prva četvrtina

Košarkaši Igokee vode nakon prve četvrtine protiv Ostendea 23:22.

Tokom cijele prve dionice viđena je rezultatska klackalica, gdje ekipe nisu uspijevale da dođu do veće prednosti. Igose dobro služi šut sa distance, pošto su na učinku 3/5. Najefikasniji u timu Igokee trenutno je Nikola Tanasković sa osam postignutih poena, dok je na drugoj strani najbolji Simon Buysee sa šest.