Košmar u Kupu se nastavlja

Menhengladbah ponizio Bajern: Pet golova u mreži Nojera -moglo je biti još toliko!

• Извор: Агенције
  • 27.10.2021. 22:56

Kup Njemačke postaje takmičenje u kojem se Bajern pretvara u onaj nekadašnji tim, koji su tamošnji novinari zvali Holivud. Prošle godine istorijska bruka protiv Kila, ove večeri sramota u sudaru sa Borusijom iz Mehengladbaha. Međutim, sramota je preblaga riječ za ono što je viđeno u domu Ždrebaca, gdje je Borusija odigrala kao Bajern. Tim Adija Hitera postigao je pet golova, a mogao je još toliko – 5:0.

Igrao je Bajern u gotovo najjačem sastavu, sa Levandovskim, Milerom, Gnabrijem, Dejvisom, Nojerom i Lukasom Ernandezom. Ali je od početka meča upao u ringišpil i vrlo brzo izgubio razum i mozak. Posebno se to odnosi na standardnog štopera Upammekana, koji je bio van bilo kakvog balansa i ritma, i jednako je kumovao velikom trijumfu Mehengladbaha koliko i supersonični Embolo i Kone.

Međutim, bilo bi pogrešno da dešavanja iz Mehengladbaha posmatramo isključivo kroz prizmu Bajernove katastrofe. Borusija je odigrala savršen meč, bila je to prava fudbalska poezija. Osjetili su domaći igrači krv na kopačkama mnogo skupljih kolega iz Minhena i besomučno ih gazili odd prvog do 90. minuta.

Bajern je još i dobro prošao, obzirom da su gosti već u drugom minutu otvorili kapije. Sve je u drugom minutu savršeno uradio Kone, oduzeo loptu, odigrao dupli pas sa Emboloom i lako prevario Manuela Nojera. Bio je to početak baražne vatre prema golmanu Bajerna. Stvarali su šanse kao i promašivali domaći. Bila je onih koji su u tom trenutku bili ubeđeni da će se Bajern transformisati i kazniti velike promašaje Mehengladbaha. Ali ništa od toga.

Za katderom su sjedeli Hiterovi momci. Slika i prilika igre Borusije bila je akcija iz 15. minuta. Djelovalo je u tom trenutku da se igrači Bajerna trkaju sa teretnim vozom, a da ih udara brzi. Sedam tačnih dodavanja i to uglavnom unapred odigrali su domaći prije nego što je Hofman na drugoj stativi pronašao Bensebainija koji je vješto pogodio drugi ugao. Pričaće se o ovoj akciji i narednih dana. Vrlo brzo Ernandez je krajnje nepotrebno napravio penal za velikih 3:0.

Moraće Julijan Nagelsman da vidi zašto je njegova odbrana upala u amaterski mod i pravila greške kao da se nikada vidjela nije. Upameknao nije mogao ni pogledom da prati Emboloa i praktično mu poklonio loptu za još jedan pogodak u drugom poluvremenu.

Bijes i frustracija igrača Bajerna mogla je da se osjeti prilikom svakog dodira. Bunili su se prilikom svake situacije, kasnili u duele, djelovali tromo i sporo. Borusija je vezla po terenu, pokazavši još jednom da pripada društvo najboljih njemačkih timova. I možda je domaćin propustio priliku da podeblja veliki trijumf. Čisto da bude upisan za sva vremena.