Viktor Martins

Formula tri ima novog šampiona

• 11.09.2022. 10:44

Viktor Martins je francuski vozač ART tima koji ima 21 godinu i postao je šampion Formule tri.

Pred početak trke u Monci, Martins je imao 127 bodova (10 više od Isaka Hađara) i četvrtim mjestom u "hramu brzine" osvojio je šampionsku titulu.

Pobjednik VN Italije u F3 kategoriji bio je Zejn Maloni iz Trajdent ekipe, a na pobjedničkom postolju našli su se Oliver Berman i Džek Kraford iz Prima Rejsing Tima.

Prošle sezone je šampionsku titulu osvojio Denis Hauger, a godinu prije toga je svjetski šampion postao Oskar Pijastri, momak koji je godinu dana kasnije i u F2 bio šampion, a sada je potpisao za Meklaren u Formuli 1.

Svojevremeno su F3 šampioni bili i Valteri Botas, Danil Kvjat, Šarl Lekler, Džordž Rasel, Antoan Uber.

• 23:20 Муззик топ 20

Музичари без "повратне спреге" (феедбацка) остају дезорјентисани и демотивисани, зато се показала потреба за емисијом као што је Муззик топ 20, која се садржајно наслања на легендарне емисије као што је био Хит месеца осамдесетих година прошлох века, кроз које су стасавали млади редитељи и други визуелни уметници док су често још као студенти режирали своје прве радове.

• 00:30 Ноћни програм