Svjetsko prvenstvo

Herojski preokret "delfina", poslije peteraca savladali Crnu Goru

• 21.07.2023. 07:18

Vaterpolisti Srbije savladali su selekciju Crne Gore poslije boljeg izvođenja peteraca 17:15 (13:13) i tako zauzeli drugo mjesto na tabeli Grupe D na Svjetskom prvenstvu u Fukuoki. "Delfini" će u osmini finala igrati protiv poraženog iz duela između Hrvatske i Japana.

Srbija poslije peteraca savladala Crnu Goru, sa drugog mjesta u grupi ide u osminu finala

Veliki podvig napravili su srpski vaterpolisti, poslije velikog preokreta i peteraca savladali Crnu Goru i osvojili drugo mjesto na tabeli Grupe D na Svjetskom prvenstvu.

"Delfini" će u osmini finala imati nominalno lakšeg protivnika, a to će biti poraženi iz meča između Hrvatske i Japana, koji je na programu u 12.00 časova.

Trijumf ekipe Uroša Stevanovića je veći ukoliko se u obzir uzme činjenica da je Crna Gora počela meč serijom 5:0.

Kapiten Jakšić je pokrenuo srpski tim, a Vučinić odigrao jedan od najboljih mečeva u reprezentaciji, postigavši pet pogodaka, od kojih je većina došla dok je Srbija jurila prednost protivnika.

"Delfini" su već do poluvremena stigli do samo gola zaostatka, na ulasku u posldnju deonicu Crna Gora je imala dva poena prednosti, ali je uslijedilo je fantastičnih osam minuta za Srbiju.

Odbrana je funkcionisala savršeno, pa je Radulović na 80 sekundi prije kraja doneo "delfinima" prvo vođstvo na meču.

Ukropina je bio precizan u posljednjem napadu Crne Gore, pa su pobjednika odlučili peterci.

A onda je na scenu stupio iskusni Branislav Mitrović, koji je u četvrtoj seriji odbranio šut crnogorskog igrača i donio pobjedu svojoj ekipi.

Španija je kao prvoplasirana završila takmičenje u Grupi D i ide direktno u četvrtfinale, dok će Srbija sa druge pozicija i Crna Gora sa treće igrati u osmini finala.

Ko će igrati protiv koga znaće se poslije meča između Hrvatske i Japana.

• 12:00 Телетрговина

• 12:15 Емисија: Прича се (Р)

Емисија: Прича се (Р)

• 13:25 Телетрговина

• 13:55 Вијести

• 14:00 Телетрговина

• 14:15 Серија: Авиоџије (Р) (12+)

'Серија 'Авионџије' је домаћи ситком у режији и према идеји Саше и Ивана Ал Хамеда.