Liga nacija

Odbojkašice Srbije i dalje u igri za fajnal-ejt

• Извор: Агенције
  • 30.06.2023. 14:32

Odbojkašice Srbije ostvarile su važnu pobjede u Ligi nacija, savladana je Njemačka sa 3:1, a fantastična borba viđena je u četvrtom setu, koji je Srbija dobila 30:28.

Srbiju je do trijumfa predvodila sjajna Tijana Bošković sa čak 39 poena i ona je jedina bila dvocifrena u ekipi.

U pojedinim trenucima to i jeste bio najveći problem reprezentacije, jer nije dobijala neophodnu podršku saigračica. Mina Popović, Jovana Stevanović i Aleksanda Uzelac koja je dobila šansu na ovom meču, su imale po devet poena.

Srbija je superiorno dobila prvi i treći set, u drugom je došlo do opuštanja u finišu, da bi potom prava snaga svjetskih šampionki bila viđena u završnici četvrtog seta u kome su preokrenule rezultat i stigle do željenog cilja.

Srpski tim je sada na polovičnom učinku, što je i dalje dovoljno za teoretske šanse za plasman na Fajnal-ejt. Za to će im biti potrebne pobjede i protiv Bugarske i Dominikanske Republike u posljednja dva kola.

Srbija će odigrati dva meča u manje od 24 časa, s obzirom na to da ih očekuje meč protiv Dominikanske Republike u noći između petka i subote.

• 11:55 Вијести

• 12:00 Телетрговина

• 12:15 Аутошоп магазин (Р)

За љубитеље аутомобилизма, ауто тржишта и најновијих информација о вашем љубимцу.

• 12:40 Емисија: Народ прича (Р)

Ауторска путописно-репортажна емисија новинарке Биљане Стокић.

• 13:10 Емисија: Енерго клуб (Р)

Релевантне актуелности из области производње електричне енергије.

• 13:40 Телетрговина