Vardar pao na Banjici

Partizan savladao dvostrukog šampiona Evrope!

• Извор: Агенције
  • 28.02.2023. 20:56

Rukometaši Partiana pobijedili favorizovani Vardar sa 28:22 u četvrtom kolu Grupe B SEHA lige. Osim golmana crno-bijelih, briljirali i mladi bekovi Nikola Zečević i Stefan Petrić sa po osam pogodaka

Pravi ambijent u hramu srpskog rukometa na Banjici. Vardar, dvostruki šampion Evrope, bio je mamac za Grobare da pohrle na tribine. Nošeni sjajnom podrškom pred više od 1.500 navijača, rukometaši Parizana srušili su makedonskog velikana u četvrtom kolu Grupe B SEHA lige - 28:22. Gostujući navijači su ušli u dvoranu tek u finišu meča, pa je atmosfera bila zapaljiva kao u najboljim danima srpskog rukometa.

Ovo je crno-bijelima prva pobjeda u regionalnom takmičenju. U premijernom meču su poraženi u Skoplju od Vardara, a ostaje im i dueli sa slovačkim Tatranom iz Prešova.

Tim Darija Krželja je potvrdio odličnu formu ove zime. Na golu je briljrao Andrej Trnavac, dok su ton igre u napadu davali bekovi Stefan Petrić i kapiten Nikola Zečević. Imao je Partizan +5 - 13:8 u 22. minutu, ali su se Skopljaci trgli, napravili su seriju 5:0. Odličan je bio lijevi bek Filip Taleski, odbrana nije dozvolila lake golove crno-bijelima.

Na odmor je domaćin otišao s golom prednosti (15:14).

I u nastavku čuda na golu je pravio Trnavac, začaravši mrežu Partizana. U napadu su Zečević i Petrić bili sjajni, a meč je odlučen u 53. minutu kada je Kojadinović pogodio za velikih +5 - 24:19. Fantastična je odbrana djelovala u nastavku sa iskusnim Vukom Lazović, povratnikom u crno-bijeli tabor.

Rukometaši Vardara nisu bili kompletni nedostajala su četvorica, između ostalih iskusni golman Borko Ristovski. Na terenu je goste predvodio Stojanče Stoilov, jedini sadašnji prvotimac iz zlatne generacije koja je 2017. i 2019. godine donijela titule šampiona Evrope u prestonicu Makedonije.

Andrej Trnavac je meč završio sa čak 20 odbrana. Nikola Zečević i Stefan Petrić su pogodili po osam puta mrežu gostiju, dok je pivotmen Ivan Mićić pogodio četiri puta.

Kod makedonskog šampiona istakao se lijevi bek Filip Taleski sa devet pogodaka, dok je golman Tomovski imao 10 uspješnih intervencija.

(Izvor: Mozzart sport)

• 16:30 Вијести у 16:30

Преглед најважнијих вијести из земље, региона и свијета.

• 16:50 Центар дана

Волите поподне? Важно вам је да након напорног дана одахнете уз актуелне теме, забаву и савим нове и необичне приче из цијелог свијета? Уживате у програму који окупља интересантне госте и регионалне звијезде?

• 18:20 Емисија: Бизнис клуб

'Емисија: Бизнис клуб

• 18:55 Маркетинг